Depremzedelerde nakilde kolaylık sağlanıyor mu?

Ben Ankara'da eğitimime devam etmek istiyorum oradaki okullarlada görüştüm fenliseleri biz direk puana bakıyoruz diyorlar ancak yine bir görüştüğüm okuldaki müdür yardımcısı puana bakılmadığını direk nakil isteyebileceğimi söyledi ancak genel yargı sanırım il millk eğitim müdürlüğüne gidip dilekçe vermem gerekiyor ben şansımı deneyip puanım tutmasada fen lisesi ya da yüksek puanlı bir Anadolu lisesine nakil isteyeceğim çünkü gittiğim okulun yurdunun iyi olmasıda önemli.
Malatya'da hangi lisedeydiniz sakıncası yoksa?

Türdeş liseler arası şart aranmıyor diye biliyorum. Mesela sen atıyorum akçadağ Fatih fen lisesi'nde okuyordun o zaman Ankara'da da başka bir fen lisesine şartsız gidebilirsin.

Evet o zaten kesin birşeyde ben puanım tutmayan bir okula gitmek istiyorum çünkü Ankara'ya kadar gideceksem buna deymeli ben de iyice şansımı zorlamalıyım.

Malatya'da hangi lisedeydiniz sakıncası yoksa?

Sınavsız alan bir lise ama yüksek OBP ile alıyor LGS puanı açısından talihsizim.

Evet o zaten kesin birşeyde ben puanım tutmayan bir okula gitmek istiyorum çünkü Ankara'ya kadar gideceksem buna deymeli ben de iyice şansımı zorlamalıyım.

Sınavsız alan bir lise ama yüksek OBP ile alıyor LGS puanı açısından talihsizim.
O zaman fen lisesine nakil alamayabilirsiniz gibi duruyor. Anadolu lisesiyse o zaman belki Anadolu'ya alabilirsiniz.
Tavsiyem durumu bir görevliye tekrardan ama tüm ayrıntılarıyla anlatmanız. Verecekleri cevaba göre gitmeniz daha iyi olur bence.

O zaman fen lisesine nakil alamayabilirsiniz gibi duruyor. Anadolu lisesiyse o zaman belki Anadolu'ya alabilirsiniz.
Tavsiyem durumu bir görevliye tekrardan ama tüm ayrıntılarıyla anlatmanız. Verecekleri cevaba göre gitmeniz daha

Tavsiyeniz için teşekkürler bende birşeylerden emin olmadan Ankara'ya gitmek istemiyorum sonuçta babamın işinden izin alması filan gerekiyor.

Evet, sağlanıyor. Hatta bunun için okul idarelerine deprem dolayısıyla nakil alma seçeneği geldi. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

Dostum yeni okula kayıt yaptırdım diyelim orda uygun kiraya ev nasıl bulacağız. Bunuda düşünselerdi.

Geri
Yukarı