Depresif İngilizce şarkı önerisi

Kişisel "gelişim kitapları" saçmalıktır.
Yazmak için herhangi bir akademik eğitim geretktirmeyen, ilk okul mezunlarının bile "içindeki gücü keşfet", "Kitapla birlikte hediye gelen taşı böğrüne bas, enerji al" diyerek yayınladığı kağıt paçavralar mevcuttur. Hiç bir amaca hizmet etmez. ( Paranızı söğüşlemek dışlında )

Referansınızdan devam ederek; bu gereksiz kitapların hakkında söylediği / söyleyeceği hiç bir şeye inanmayın Müzik dahil.
Psikoloji alanında ise böyle bir şeyden bahsedilmez. Aksine müziğin tedavi ediciliği konuşulur.

Şarkıyı sizin tanımınızla "depresif" yapan sadece 1 notanın yerinin değişmesi ve armonik dizinin / akorun minör hale gelmesidir. Buna ilk okul mezunu, kendi baltaya sap olamamış adamların yazdıkları paçavraları referas gösterip, "atalet ve öğrenilmiş çaresizliğe yol açıyor," gibi saçma tanımlar yüklemeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben kendimi anlatamadım herhalde, benim bahsettiğim arabesk müziktir. Arabesk müzik dinleyip ruhunu dinlendiren görmedim ben daha, hatta dinleyenlerin neler yaptıklarını da biliyoruz. Siz boşu boşuna tetiklenip bana "tılsım" kitapları savunmakla falan suçlamışsınız. Ben sadece tek bir şeyi söylüyorum, nota ile alakası yok bunun, sözler ile alakası var, o şarkıya yüklenen anlam ile alakası var. Kişi sürekli çektiği acıyı pekiştirecek bir hale girerse onu oradan kurtarmak mümkün olmuyor maalesef. Günümüzde intihar etmenin sebeplerinden birisi çektiği acıyı unutamamaktan kaynaklanıyor. Dinlediğin müzik ile kendini derbeder hale sokan adamın hali ne olur sen düşün.
Müzik insanı dinlendirir ama kişinin ne zaman ne dinlemesi gerektiğini de kendisi hesap etmeli. Kişisel gelişim kitapları saçmalıktır fikrine katımıyorum ayrıca, senin aklındaki kişisel gelişim kitabı figürü sadece tılsım kitaplarından ve "sen istersen başarırsın!" "önünde kimse duramaz!" gibi sloganları olan kitaplardan başka bir şey değil herhalde.
Bunu incelemekle başlayabilirsin mesela, güzel bir kitaptır.

Geri
Yukarı