Depresyona mı giriyorum?

Rouly

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Herkese merhaba aklımda olan bir şey var ve buna kafam çok takıldı. Size şu anki durumumdan bahsedeyim. Liseden yeni mezun oldum ve hemen bir işe başladım. Ama iş biraz zor ve geleceği olmayan bir meslek resepsiyonum ve bana 10 bin maaş 2400 yemek parası veriyorlar. Sabah 7:45'te işte oluyorum akşam ise 20:00'da işten çıkıyorum 12 saati azıcık aşıyor. İşi güzel sanıyordum sürekli oturcam v.b ama zaman geçmek bilmiyor insanlarla uğraşmak kargolar, yemek siparişleri misafirler derken zaman yine de geçmiyor. Neymiş işte her gün jilet ile tıraş olup gelecekmişim boynum tahriş olmasına rağmen olmak zorundayım elimi boynuma değdiremiyorum. Bu işe başlama sebebim 3 ay sonra TKS dershaneleri için para biriktirmekti ama şunu biliyorum, param tam olarak yetmeyecek işe girerken 1 ton masraf ettik o yüzden evdekilere de bir şey diyemiyorum. Bu sene YKS hazırlanmadım çünkü meslek lisesinde olduğum için haftanın 3 günü stajda geçiyor, ders çalışma zamanım yok ve diğer 2 gün okulda geçiyor ama matematik dersi falan yok edebiyat (yeni hoca geldi ders anlatmasını bilmiyor) ya da müzik beden var. Okumazsam geleceği olmayan mesleklerde kötü bir şekilde çalışmak zorunda kalacağım ve aldığım parada iyi bir para olmayacak. YKS hazırlık için işten çıkarsam da kursun ortalarında para yine yetmeyecek veya ders çalışamazsam (anlamazsam) işte çıkma sebebim olan ders çalışmayı bile yapamamış olurum. Kız arkadaşım yok, çok arkadaşım yok (1 tane can dostum var) işten çıkınca eve gelene kadar daha geç oluyor zaten kendime ayıracak zaman da kalmıyor geceleri daha ne olmak istediğime bile karar verememiş kötü durumda inancım yokken gözlerim dolmuş bir şekilde tavana bakıyorum ne yapacağım diye ama hala bilmiyorum. Zaman geçiyor, yapacak çok bir şeyim yok sanırım, akışına bırakabilirim ama bundan bile emin değilim. Buraya kadar okuyan kişiler var ise çok teşekkür ederim.

(Bir anda hiç bir şey yokmuş gibi hissetmekten nefret ediyorum. Bu yazıyı okurken üzgündüm ama şu an yazdığım şeyi tekrar okudum ve cidden komik geldi nasıl bu kadar ezik olabilirim diye ama kısa bir süre sonra yine duygu değişimi olacak ve yine üzüleceğim, bunu çok iyi biliyorum ve bu huyumdan nefret ediyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam okudum da geçmiş olsun ya gerçekten çok üzüldüm ve ayrıca bunlar deprasyon belirtisi, kendini eğlendirecek bir şeyler bul ve hayatını değiştirmeye çalış önerim bu. Ama unutma insanların ne dediği değil, önemli olan senin ne düşündüğün.

Geri
Yukarı