Derealizasyon/Depersonalizasyon

Mefadu

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yıllardır dereallizasyondan muzaribim. 2 yıl önce bir dönem tamamen durmuştu. Fakat sınav ve bazı yaşadığım şeylerden sonra tekrardan olmaya başladı ve hiç durmadı. En mutlu anımda bile aniden ortaya çıkıyor. Ciddi bir konu olduğunda, sınavdayken veya birisiyle konuşurken birden ortaya çıkması çok rahatsız edici bir HÂL almaya başladı. Psikiyatriye gitmeyi düşünüyorum fakat virüsten dolayı pek mantıklı bulmuyorum. Gidince de çok büyük ihtimalle antidepresan yazacaktır. Antidepresan kullanmakta olan insanlar ya bırakamıyor, ya da bırakabilse de çok kötü ruh haline giriyor. Bütün bu yazdıklarıma bakarak sizce antidepresan kullanmaya başlamak mantıklı mı? Başka bir şekilde çözülebilir mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Psikiyatriye mutlaka gitmelisiniz.
Ben de aşırı öfke bozukluğu ve bağımlılık yüzünden doktor kontrolünde antidepresan ilaç kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki bende bağımlılık yapmadı. Bıraktığımda da kötü bir ruh haline girmedim. Bahsettiğiniz hastalıklar basit hastalıklar değil. Ama tabii ki tıptaki tek ilaç tipi de antidepresan değil.
-Tıpçı

Geri
Yukarı