Deri çatlağı asker olmaya engel mi?

Teknopatc

Decapat
Daha fazla  
Asker olmak istiyorum. Vücudumda kollarımda kalça kısımlarımda hızlı kilo verdiğimden dolayı deri çatlakları bulunuyor. Bir de 2 ayak baş parmağımda tırnak batması var. Asker olmamda bir sakıncası var mı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden engel olabilirdi de şimdi neredeyse hiçbir şey engel değil. En kötü ihtimalle sevk ediyorlar; kışlada bayılırsanız (tabi sizin durumunuzla alakalı değil burası) veya bir sorun yaşarsanız geri yolluyorlar.

@Teknopatc

Tırnak batması için antibiyotik krem ve pamuk öneririm hocam bizde yaşadık her bastığımda Allah'a kavuşuyordum ama geçti çok şükür.

Peki sizin parmağınız ilhitap mikrop kaptımı. Yani benim parmağımda ilhitaplar var etin içinde biz tırnağı komple aldırmadık. Sadece batık olan sol tarafı kestiler ve tekrardan batık oldu. Siz nasıl çare buldunuz. Biraz detaylı açıklar mısınız?

Bu sorunlar engel teşkil etmiyor hocam.
Teşekkürler.

Eskiden engel olabilirdi de şimdi neredeyse hiçbir şey engel değil. En kötü ihtimalle sevk ediyorlar; kışlada bayılırsanız (tabi sizin durumunuzla alakalı değil burası) veya bir sorun yaşarsanız geri yolluyorlar.
Teşekkürler.

Peki sizin parmağınız ilhitap mikrop kaptımı. Yani benim parmağımda ilhitaplar var etin içinde biz tırnağı komple aldırmadık. Sadece batık olan sol tarafı kestiler ve tekrardan batık oldu. Siz nasıl çare buldunuz. Biraz detaylı açıklar mısınız?

Teşekkürler.

Teşekkürler.
İltihaplanma oldu ama çok fazla değil tırnak aldırmadım sadece batan tarafa kürdanla pamuk sıkıştırıyordum pamuğu antibiyotik kremle karıştırıyordum daha sonra sıvıyla karışıp pamuğu anlattığım şekilde sıkıştırıyordum ve uyguluyordum
antibiyotik krem iltihabı yok etmesi için her tırnak batmasında iltihap olur önemli olan iltihabı yok edip pamukla batan tırnağı yukarı kaldırmak.

Kalbi düzensiz atan adamları bile askere alıyorlar. Herhangi bir hastalığınız varsa askere gitmeden önce bunu kanıtlayan bir hastane belgesi alın. Örneğin aritmi rahatsızlığınız varsa bu belgeyi komutanınıza gösterirseniz koşu olaylarına sizi dahil etmezler. Aksi takdirde koşarken bayılırsanız anca sizi hastaneye sevk ederler, orda rahatsızlığınız ortaya çıktıktan sonra koşturmazlar. Örnek olsun diye verdim kalp örneğini askerde yedek astsubaydım rahatsızlığı olanlara tolerans gösteriyordum ben şahsen “kanıtladığı takdirde” elinde belgesi olmayanlara işten kaçıyor kandirmaya çalışıyor gözüyle bakılıyor çünkü. Kendini deli gibi yapan birçok adam gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı