Ders çalışıyorum hiçbir şey anlamıyorum

Yanlışının çıkması gayet normal konuyu yavaş yavaş öğreniyorsun tabii yanlış çıkacak. Bu yanlışlarını ilgili dersin hocalarına sorarsan azaldığını göreceksin.

Çalışmıyorum, matematik harici hepsini anlıyorum. Ne zor şu matematik !
Bende yapmazdım ama artık matematik ten korkmuyorum ne diyor bu diyeceksin yani sayılar la oyna sorunun üstüne git sayılar bir taraftan diğer tarafa at umarım anlamışsındır.

Kaçıncı sınıfta okuyorsun?
Çalışmıyorum, matematik harici hepsini anlıyorum. Ne zor şu matematik !
Ortaokulda okuduğun belli. Evet, ortaokulda bunu yapmak mümkün. Ama lise sınavında, lise ve liseden sonraki eğitim hayatında bunu yapamayacaksın.

Çalışma saatlerinizi değiştirmeyi denediniz mi?

İnsanlar bazı derslerde kötü olabiliyor fakat bu sizin hiç başaramayacağınız anlamına gelmiyor.
Eğer ki çalıştığınız konu temel gerektiriyorsa ve bu temel sizde yoksa anlamazsınız.
Örnek olarak temeli çürük olan bir ev sağlam olmaz. Onun için temeliniz yoksa ilk olarak temelini kavrayın sonra konuya tekrar gelin. Sonra farklı farklı kaynaklardan öğrenmeye çalışın. Aynı şekilde araştırma yaparken tek kaynağa bağlı kalmayın.

Dersleri tüm dikkatinizle dinliyor musunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…