Ders Çalışma Alışkanlığı

Makaleler
44
Psikolojik sorunundan dolayı ders çalışamadım. Tamı tamına 2.5 yıldır ders çalışamıyorum. Ders çalışma alışkanlığı gitti artık. Mat ortalaması 95. Derslerim arasında en yükseği.

Günaydın efendim, öncelikle psikolojik sorununuz ne ise onu çözmelisiniz çünkü bugün bu sorun yüzünden ders çalışmazsınız, yarın işe gitmezsiniz. Bunun için de en güzel yol sakin kafayla sağ duyulu düşünüp sorununuz ne ise onu çözmeye çalışmanızdır.

Kaçıncı sınıfsınız? Ders çalışmaya en sevdiğiniz dersten başlayabilirsiniz. Hem canınız daha az sıkılır.

Cevap için teşekkür ederim. Açık öğretim lisesinde okuyorum. 19 yaşındayım. Normalde üniversite de olmalıydım. Ders ayrımım yok. Uzun zamandır ders çalışmadığım için nasıl irade göstereceğimi bilmiyorum. Doktorum düşünmemeye çalıştıkca düşünürsün diyor. Yani sorunum ilaçlar ile tedavi edilecek.

Öncelikle üstteki arkadaşın dediği gibi o sorunu kendi içerinde yenmeli ve hedefin, amacın doğrultusunda çalışmalısın. Şimdi ne durumda olduğunu bilmiyorum ancak eğer ki üniversite sınavına hazırlanıyorsan da hafif hafif umarım çalışmaya başlamışsındır, ders çalışmak kolay olsaydı herkes yapardı zaten. Ciddi azim ve sabır gerektiriyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…