Ders çalışma isteği yok

Bende bazen ders çalışmak istemiyorum, masaya zor zar oturuyorum ama kitabı açtığımda o kadar çok isteksizlik oluyor ki aynı soruyu sürekli okuyarak kitaba öyle boş boş bakıyorum. Bu zamanlarda kendimi şöyle motive ediyorum: Bak ailen o okula 100 bin para saydı sende bir zahmet kıçını kırıp ders çalışacaksın diyorum. Birazda vicdan yapınca inanılmaz bir motive geliyor. 😅

Ders sevmediğiniz bir ders ise o dersi çalışırken sıkılacaksınız. Fakat bunun bir çözümü var düzenli bir
Ders çalışma programı + Disiplin.
Eğer ders yapma aşkıyla yanıp tutuşmuyorsan emin ol ki ders programına asla uyulmaz. Disiplin desen seni çok daha fazla sıkar. En iyisi günlük en az kaç saat ders çalışacağını belirlemek. Mesela günde 2 saat şunu şunu ders çalışmam gerek. Ben tek oturumda da 2 saat çalışabilirim veya 15 oturumda da 2 saati doldurabilirim, sana kalmış.

Eğer ders yapma aşkıyla yanıp tutuşmuyorsan emin ol ki ders programına asla uyulmaz. Disiplin desen seni çok daha fazla sıkar. En iyisi günlük en az kaç saat ders çalışacağını belirlemek. Mesela günde 2 saat şunu şunu ders çalışmam gerek. Ben tek oturumda da 2 saat çalışabilirim veya 15 oturumda da 2 saati doldurabilirim, sana kalmış.
Ben öyle düşünmüyorum siz ders çalışırken daha çok zevk alabilirim diye düşünüyorsunuz fakat ben sevmesem bile bunu disiplin ile devam ediyorum. Ama sizin ki daha mantıklı 🙃

Geri
Yukarı