Ders çalışma isteğim yok

darkmessenger

Decapat
Arkadaşlar herkese iyi forumlar, kendimce zeki biri olduğumu düşünüyorum fakat son 1 haftadır adam akıllı ders çalışamıyorum. Bunun nedenini bilmiyorum sanki çalışma isteği yokmuş gibi geliyor. Kendime ödül mü koysam acaba bilemedim sizin düşünceleriniz nedir? 11.sınıfım.

Bende 11. sınıfım. Ortalama yaz ayının başından beri ders çalışıyorum. O zamanlardan beri evdeyim aşırı derece sıkılmaya başladım artık. Notlarım 85 90 arası ama hiç çalışasım gelmiyor ve sınavlar yaklaşıyor :/

Ders çalışırken kimse keyiften dört köşe olmaz. Çalışmak istemek bile bence bir başarı.
Kendine hedefler koyman en iyisi olur. Her ders çalışma isteğin gittiği zaman hedefini hatırla ve her zaman motive ol.

Hâlâ olmazsa okulunuzun Rehberlik servisi ile konuşabilirsin.

Eğer ders çalışmayı istemiyorsan fakat iyi bir öğrenci olmak istiyorsan sana tavsiye verebilirim.
1. Çocukların ve şu anki dönemin en büyük sorunu teknoloji. Eğer telefonla çok vakit geçiriyorsan bu seni engelleyebilir. O yüzden telefonunu sessize al ve başka bir tarafa koy.
2. Kendine düzgün bir ders programı oluştur. Rastgele bir plana göre ve ya plansız çalışırsan kafan karışabilir. Bu yüzden kendine bir plan oluştur ve ona göre ders çalış.
3. Dersine zaman ayır. Bu cidden önemli, eğer bir şey için ders çalışıyorsan bu seni engeller. Yani demek istediğim şu; Kendin için ders çalış. Eğer "amaaan nede olsa sonra çalışırım" diye çalışırsan
dersine odaklanamazsın.
4 ve en önemlisi. Kendine güven. Bu maddeyi uygularsan ders çalışma isteğin kesinlikle artar.
Umarım yardımcı olmuşumdur
İyi Dersler İyi Günler

Geri
Yukarı