Ders çalışma programı nasıl olmalı?

BurakBirinci1

Hectopat
Merhaba, birkaç ay önce ders çalışmaya başlayacaktım fakat maddi durumum sebebiyle çalışamadım ve maddiyatı bir şekilde halledebilme fırsatı buldum. Şimdi zamanım bol ve nasıl ders çalışılır? Program nasıl oluşturulur? Gibi konularda doğru dürüst bilgim yok. Lisede eşit ağırlık bölümündeydim. O zamanlar matematiğim çok kötü durumdaydı ve halen kötü. İlk kez YKS sınavına 2021 yılında girdim ve sonrasında bir daha girmedim. Hep mezuna bıraktım. Şu an yüksek bir hedefim yok. Çünkü temelimin kaybolduğunu düşündüğüm için yüksek hedefi belirlemeyi gerçekçi bulmuyorum. Kurs önermeyin, zaten zar zor para biriktiriyorum. Lafı çok uzatmadan vereceğiniz tüm bilgilere ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temelin yoksa (olsa bile) TYT sıfırdan bitirmeni oneririm YouTube'da cok kanal var TYT kampı yapan onlara baslayabilirsin gunde 2 dersten izlesen 2-3 aya TYT bitirirsin 2 derste mesela matematik fizik yaparsın o gun matematik 1 saat video izleme 1 saat konu testi aynısı fizikte boyle boyle derslerini bitirirsin TYT'de fizigin cok videosu vardır haftada 3 kez fizik calısabilirsin ben calıstıgım zamanlar
Mat fizik
Kimya fizik
Bio edebiyat
Mat fizik
Kimya fizik
Fizik fizik
Calısmıyorum pazar
Boyle yapıyordum gayet de etkiliydi

Temelin yoksa (olsa bile) TYT sıfırdan bitirmeni oneririm YouTube'da cok kanal var TYT kampı yapan onlara baslayabilirsin gunde 2 dersten izlesen 2-3 aya TYT bitirirsin 2 derste mesela matematik fizik yaparsın o gun matematik 1 saat video izleme 1 saat konu testi aynısı fizikte boyle boyle derslerini bitirirsin TYT'de fizigin cok videosu vardır haftada 3 kez fizik calısabilirsin ben calıstıgım zamanlar
Mat fizik
Kimya fizik
Bio edebiyat
Mat fizik
Kimya fizik
Fizik fizik
Calısmıyorum pazar
Boyle yapıyordum gayet de etkiliydi

Hocam, eşit ağırlık bölümündeyim yani fizik yerine Türkçe Matematik şeklinde yapabilirim. Ama merak ettiğim konu ise sadece Türkçe ile Matematiğe yönelip diğer sosyal(tarih, coğrafya vs.) dersleri sona mı bırakıyoruz? Çoğu konuya baktığımda yorumlar böyleydi. Bu konu ise ben mezun tarafında olduğum için açtım, mezun olan bir arkadaşın bu tarz konusunu bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı