Ders çalışmaya nereden-nasıl başlanmalı?

klavjez

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 12. sınıf sınav öğrencisiyim. Eşit ağırlık bölümündeyim ama sözelden hazırlanmayı düşünüyorum. Ve nereden nasıl çalışmaya başlayacağımı bilmiyorum. Bana yardımcı olabilecek bir öneriniz var mı?

Hocam öncelikle size tavsiyem sözelden girmeyin. Ders çalışmaya test çözerek değil de video izleyip ardından konu ile ilgili test çözerek başlamak daha mantıklı olur. Bir hedef koyun 3 günde 1 konu bitecek gibisinden.

Hocam öncelikle size tavsiyem sözelden girmeyin. Ders çalışmaya test çözerek değil de video izleyip ardından konu ile ilgili test çözerek başlamak daha mantıklı olur. Bir hedef koyun 3 günde 1 konu bitecek gibisinden.
Hocam matematiğim çok kötü o yüzden eşit ağırlık düşünmüyorum, sözel'den gastronomi bölümü var su an aklimda

Arkadaşlar merhaba. 12. sınıf sınav öğrencisiyim. Eşit ağırlık bölümündeyim ama sözelden hazırlanmayı düşünüyorum. Ve nereden nasıl çalışmaya başlayacağımı bilmiyorum. Bana yardımcı olabilecek bir öneriniz var mı?
Ben ilk başladığımda ilk günlerde kitap okudum ve paragraf çözdüm. Temelim azdı, sonrasında günde iki ders çalışmaya başladım. Örneğin bir gün Matematik-Fizik, diğer gün Biyoloji-Kimya.
Çalışma şeklim, önce konu kitabımdan konuyu çalışıyorum sonrasında ise iyi bir kanaldan videosunu izleyerek pekiştiriyordum. Pek not almadım, zaman kaybı olarak düşündüğüm için.

Konu anlatımlı çözümlü test kitapları var. Marka hatırlamıyorum ama kafayı verirsen cidden çok işine yarıyor. Mesela sorulan sorunun bir önceki sayfasında konu anlatımı oluyor pekiştiriyorsun. Ekstra olarak youtube'da bölüme göre güncel müfredata göre konu anlatan hocalarımız mevcut. Ben matematikte cahildim şenol hocam sağolsun videolarını izleyerek az kurtarmadı beni sınav dertlerinden.

Yeni konular

Geri
Yukarı