Ders kayıtları nedir?

TatarBekir

Hectopat
Yer
Muğla/Gaziantep
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 16 R7 7840HS RTX4060

Ryzen 3 3100 ASUS A320M-F ASUS GTX 1650S XPG Gammix 8 GB DDR4 Adata 512 GB SSD Corsair Carbide SPEC-05
Meslek
Öğrenci
Hazırlık okuyacağım bu sene 18'inde ders kayıtları başlayacakmış. Gitmem gerekiyor mu yoksa okul 25'inde açılıyormuş.

Her dönem (güz ve bahar) ders seçimi yapılır. OBS üzerinden derslerini seçersin, danışman hocan onaylar. Ancak hazırlık ve ilk sınıf öğrencilerinin yapmasına gerek yok.

Her dönem (güz ve bahar) ders seçimi yapılır. OBS üzerinden derslerini seçersin, danışman hocan onaylar. Ancak hazırlık ve ilk sınıf öğrencilerinin yapmasına gerek yok.

Tamamdır.

@delikarga bazı üniversitelerde değişkenlik gösterebiliyor. İlk sene kayıt yaptıran bir öğrencinin ders seçimi yapmasına gerek yok fakat hazırlık bittikten sonra bazı üniversiteler 1. sınıf öğrencilerinin ders kaydı yapmasını isteyebiliyor.

@delikarga bazı üniversitelerde değişkenlik gösterebiliyor. İlk sene kayıt yaptıran bir öğrencinin ders seçimi yapmasına gerek yok fakat hazırlık bittikten sonra bazı üniversiteler 1. sınıf öğrencilerinin ders kaydı yapmasını isteyebiliyor.
Evet genelde hazırlıktan ilk sınıfa geçildiği zaman kayıt yapılıyor. Ben de yapmıştım ama zorunlu mu bilmiyorum ben seçmiştim kendimi garantiye almak için. En iyisi danışman hocaya mail atıp sormak.

Geri
Yukarı