Ders mi ilgi yonleri mi onemli?

Ali Arhan İla

Centipat
Derslerim ve ilgilerim birbirlerini çeliyor.
Ne yapmam lazim?

1. olarak.
Fen dersinde kütle, basit makinelar gibi fizik sorularini yapamıyorum ama kuantum fiziğine kafa yorup ışınlanmayı buldum sayılır.

2. olarak.
Her yonde biraz bilgim var mesela daha 8. sınif olmama ragmen karaciger ameliyatı falan gibi ameliyatlari kabataslak bilebiliyorum ama doktor olma yolunda herhangi bir eğilimim yok.

3. olarak.
3 yasimdan beri elektrik ile uğrasiyorum ve gunluk hayatta kullanılan çoğu eşyanin çalısma prensibini biliyorum ve kendi kendime elektrik falan uğretebiliyorum ve ayni zamanda elektriğin ne oldugunu falan da iyi derecede biliyorum.

4. olarak.
Çok iyi olmasa da oyunlara ilgim vardi özellikle FPS oyunlarini çok seviyordum ve iyi bilgisayar olmadıgindan falan oyun ilgim kayboldu.

5. olarak.
Muzige karsi bayağı bir ilgim var iyi bir vokalim oldugu soylenebilir genelde cevremden de iyi vokalim olduunu duyuyorum ama bu konuda da kendimi durdurdum artik muzik dinlerken oyun oynarken (oyun oynamayı 1 ay once koklu olarak biraktim) neden derslerime onem vermedigim aklimi çeliyor ve beni garip bir biçimde korkutuyor.

Bu sene LGS sinavina girecegim. Zaten 10 gun kaldi. Dısıma cok yansitmasam da icimde garip bir korku var. Arada iyi bir lise kazanamazsam ne olacak diyorum ve kimi zaman da cok da sallama diyorum kendime. Ben bu sinavı kazanamazsam bütun bu ilgim hepsi silinip gidecek mi? Zaten hicbirini de tam olarak ilerletemedim ve sinav soru deyince artik ayaklarim üsuyor ve vücuduma bir titreme geliyor. Hasta gibi oluyorum kafamin icine konusan bir şeyler. Benim bu ilgierimin hiçbir ise yaramayacagini ve sinava calısmam gerektigini soyluyor ve arada da bu sınav bir son degil diyor. Bu arada butun bu dediklerime olan ilgimi kaybettim. En azindan benim acimdan aniden her şey degisti bunun sebebi kafamdaki konusanlar bunlar bana zarar mi veriyor yoksa yarar mi sagliyor? En garibi ise bunlari neden yaptığımi bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı