Ders veya okuma kitabı için ücretsiz e-kitap sitesi önerisi

Okuma kitabı için hattusa org var epub mobi ve PDF seçenekleri olan bir site. Ders kitabı olarak da YGS-LYS TYT-AYT eski ve yeni nesil kaynaklar için sinavpdfindir var

Bu tür kitapların PDF'lerini alabileceğim güvenilir PDF sitesi bilen var mı?
PDF yanına Epub da denersen daha iyi olur. PDF 1-100 MB arası olurken aynı kitabın Epub hali 500 KB-15 MB arasında kalır.
Bilgisayarda Epub okumak için (ve PDF için de) Sumatra PDF çok başarılı ve ücretsiz/reklamsız.
Android için de ReadEra (hepsi) ve Lithium (sadece Epub) çok iyidir ve ücretsiz/reklamsızdır.

Arama konusunda "Day Time In Backyard" doğru kaynakları vermiş. Ancak eğer İngilizce de ararsan veya İngilizcen yeterli ise ve/veya geliştirmek de istersen Torrent'den yüzbinlerce kitabı tek tek ya da toplu halde bulabilirsin.

Torrent arama adresleri buranın kurallarına aykırı oluyor sanıyorum. Google kullanarak onlara ulaşırsın.
Alternatif olarak ücretsiz ve açık kaynak kodlu torrent programı qBittorrent içine
arama eklentisi (search plugin) ekleyebiliyorsun
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Örneğin eklentiyi kurup "epub" yazdığında yüzbinlerce toplu veya tek tek kitap (çoğu İngilizce) çıkıyor.

Ben düzenli olarak arama motorlarından belli yükleyici isimleri (takma isimli) takip eder ve gönderdikleri önemli olabilecek her tür konudaki kitabı indiririm. Özellikle popüler bilim konuları ya da balık tutma, tekne kullanma, bisiklet tamiri, bilgisayar tamiri, kedi/köpek bakımı vs tonlarca konuda İngilizcesi zor olmayan, kolay okunan ve bol resimli kitap oluyor. Epub formatı dediğim gibi PDF'in 10/1'i kadar olduğundan tüm telefon ve tabletlerimde 2-3 bin kadar Türkçe, 15-18 bin kadar İngilizce kitap bulunduruyorum.

Geri
Yukarı