Dershaneye gidilir mi?

Bazı dershaneler çok sabit programla gidiyor ve gereğinden fazla ödevlendirme vs yapıyor. Her öğrencinin de aynı çalışma sitili yok. Bu yüzden öğrenci erken bunalıyor ve bırakıyor dersi. Bazı dershaler de cıvıtıyor bir süre sonra.
Onun için gideceksem iyi olana gitmem gerekecek gibi görünüyor çünkü iyi sonuç almak istiyorum ve kendimde çok çalışacağım ona eminim.
Mesela Hocaların kötü çıkması kötü anlatması arkadaş ortamıda önemli benim için yani moral mental bozukluklar olmaması için ve hocanın sıkıcı olmayacak şekilde düzgün anlatması lazım
Evet o büyük sıkıntı.
2021 TYT için çalıştığımda EBA Akademik Destek vardı oradan çalışıyordum bazı dersleri anlamada çok zorlanmıştım.
Yorgunluk, bazi açılardan bakarsak zaman kaybı oluyor, arkadaş sıkıntısı vb. şeyler. Mesela dershanede derslerden sonra etüte kalıyorsunuz ama topluluk içinde çalışabilen birisi değilseniz verim alamiyorsunuz.
Sessiz ortamlarda çalışmak daha verimli oluyor ama meslek liselerinden alışığım o sesli ortamlara.
Bende bu yıl üniversite sınavına gireceğim ve bende birkaç dershaneye baktım ve hepsinin para tuzağı olduğunu düşünüp dershaneye gitmekten vazgeçtim.
Ben daha bakamadım tam olarak fikir edinmek için konu açtım.

Geri
Yukarı