Dersler mi iş hayatı mı?

Makaleler
44
Merhaba,

Sağlık problemleri yüzünden örgün eğitimden çıktım. Açık öğretim lisesinden mezun oldum. Ders çalışmayı bırakalı en az 2 sene geçmiştir. O da en az 2 sene.

Ailemden para istemem ben. Bir şekilde para kazanıyorum ancak az kazanıyorum. Sigortalı ve asgari ücretli bir işe girmek istiyorum.

Bilgisayar mühendisliğini istiyordum. Ancak olmadı. Ben de denedim ancak yapamadım. Dediğim gibi uzun zamandır ders yüzü görmedim. Soru çözemiyorum. Bu da eksik kaldı bu yüzden. İş hayatına atılmayı düşünüyorum

Temelim komple gitmiş. Kolay kitapları çözemiyorum. Bu da beni üzüyor. Lisede örgün okuduğum zaman kendimi iyi sanırdım. Yaşadığım şehirde en kötü Anadolu lisesine girdim. 93,5 matematik ortalaması vardı. Ben de iyi sanırdım. Apotemi'yi elime bir aldım. Çözemedim. Anladım ki soruları kolaymış. Yani yapılan sınav.

Düzgünce söylemek gerekirse iyi bir öğrenci değilim. Bunu da kabul ediyorum. Evet, derslerime sıkı çalıştım o zamanlar. Bunu da söylemek gerek. Elimden geleni yaptım. Vicdanım rahat.

Peki bu ders yerine iş hayatına atılmak iyi olur mu?

Yaşınıza bağlı. 40 ı aşmadıysanız hem çalışıp hem okumanızı öneririm. Biraz ailenizin yanında kalırsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…