Detaylı fotoğraf renklendirme nasıl yapılır?

Helra1

Decipat
Daha fazla  
Bir siteden yapay zeka ile yapılsın istemiyorum, detaylı ve hazır yapılabilir olmamalı. Buna benzer şekilde.

403837650_1092006541812454_3429605570790320512_n.jpeg

Yapması uzun zaman alsa bile bana yardımcı olacak kaynaklar var ise yazabilirsiniz. Şimdiden hepiniz sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir siteden yapay zeka ile yapılsın istemiyorum, detaylı ve hazır yapılabilir olmamalı. Buna benzer şekilde.

Eki Görüntüle 2071785

Yapması uzun zaman alsa bile bana yardımcı olacak kaynaklar var ise yazabilirsiniz. Şimdiden hepiniz sağ olun.
Photoshop'da "Neural Filters" içerisinde renklendirme mevcut. İsterseniz otomatik renklendirmeyi seçebilir veya istediğiniz yerleri istediğiniz renge göre kendiniz renklendirebilirsiniz.

Photoshop'da "Neural Filters" içerisinde renklendirme mevcut. İsterseniz otomatik renklendirmeyi seçebilir veya istediğiniz yerleri istediğiniz renge göre kendiniz renklendirebilirsiniz.

Eki Görüntüle 2071785

Arkadaşın dediği gibi Photoshop'a 2020'den itibaren Neural Filters özelliği geldi.
Konuyla ilgili gerekli eğitime aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer işinizi yapay zeka gibi otomatik araçlara bırakmak istemiyorsanız dijital restorasyon biraz uğraştırıcı bir iştir.

Öncelikle renklendirmek istediğiniz nesnelerin gerçek renk değerlerine ulaşmanız gerekiyor Yani bir nevi tarih araştırması yapmalısınız.

Renk değerlerini elde ettikten sonra Photoshop üzerindeki filtreleri ve kanal karıştırma seçeneklerini kullanarak renkleri fotoğrafın üzerine manuel bir şekilde fırça yardımıyla yerleştirmeniz gerekiyor. İşin bu kısmı sanıldığı kadar zor değil.

Geri
Yukarı