Çözüm Deus Ex çalışmayı durdurdu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
2 gün önce Steam üzerinden Deus Ex: HR ve Missing Link DLC'sini aldım. Ancak çok can sıkıcı durumlar var. İlk olarak oyun çalışmayı durdurmaya başladı. Bu "crash to desktop" olayı ya oyun başında ya da son save yüklenirken oluyordu. Yani hiç oyunu oynamaya başlayamıyordum. Bir şekilde çözdüm ama ne yaptığımı hatırlayamadım şu an. Bunu çözdükten sonra, İngilizce "stuttering" denilenen, fareyi oynattıkça oluşan takılmalarla karşılaştım. Okuduğum tüm çözümleri denedim. Regedit'ten değer değiştirme, exe ve dll dosyalarını dosyasını silip Steam'e kontrol ettirme vs. Çoğu insan Dx 11'i kapatın diyordu, ben zaten kapalı deniyordum ancak benim sorunum Dx 11'i açmakla çözüldü. Şimdi Dx 11 açıkken oynadığımda oyunu lagsız oynayabiliyorum ama bölüm değiştirirken olan yükleme ekranından sonra çalışmayı durduruyor. Dx 11'i kapatırsam da oyundan atmıyor ama lag başlıyor bu sefer. Ne Steam ne de Eidos forumlarıyla bu işi başaramadım. Yardım etmenizi rica ediyorum. HP Pavilion dv6 6020-ST, i7-2630QM, 4 GB Ram, HD 6770M.

Oyunların çalışmayı durdurması genelde güncel olmayan Windows 7 ile alakalı bir durum. Bu sorunları toplu olarak çözmenin yolu Windows 8 64 Bit kurmak. Windows 8 64 Bit beraberinde en güncel sürücülerle geliyor. Ayrıca işletim sistemi, Windows 7’nin tecrübesi üzerine kurulmuş ve bütün hata düzeltmelerini içeriyor. Yine DirectX 11’e de tam destek veriyor. Windows 8 kurduktan sonra oyunu sorunsuz oynayabilmen gerek masaüstüne çökme olmadan.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı