Dev++ error 193

Meg

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle hepinize iyi günler. Dev++ programında ekte screenshot olarak attığım hatayı alıyorum. Windows 10 için en uygun en son sürümünü kurdum, sildim tekrar kurdum ama hiçbir şekilde hata değişmedi. İnternette araştırma yaptım ama yine bir sonuç elde edemedim. Sizce bu sorun nedir ve nasıl çözülür? Eğer çözüm bulamazsam visual studio kullanmayı düşünüyorum. Önerebileceğiniz program varsa yazabilirseniz iyi olur. Bilgisayar mühendisliği okuyorum, ilk yılım ingilizce hazırlık olarak geçti, bu sene bölüme başlıyorum.

dev++ sorun.png

Sorun çözüldü. Derledikten sonra D diskine kaydettim ve sorunsuz çalıştırdı. Sorun büyük ihtimalle türkçe karakterden kaynaklanıyor.

Hocam, programın derlenmemiş demek oluyor bu, derleme kısmında sıkıntılar var.
şu yukarıdaki açılır listeden bakabilirsin bu duruma(TDM-GCC olan kısım (Buradan kesin olarak çözeceğine inanıyorum fakat şuan bilgisayarımda değilim ve DevC++ ile pek işim olmuyor)) ve 64bit-32bit uyumluluğuna dikkat ediniz.
bu seçenekler sorununuzu çözemediyse mutlaka daha güvenilir bir kaynaktan tekrardan temiz bir şekilde kurulum yapmalısınız(Son sürüm olması daha stabil olduğu anlamına gelmeyebilir sonuçta sizde profesiyonel değilsiniz bu konuda Youtube'de videolu anlatımlarda indirdiklerini indirmeniz daha faydalı olacaktır) tabi Windows'unuzun temiz kurulumla yüklendiğini varsayıyorum.

Merhaba, aradan 1 yıl dan fazla bir zaman geçmiş, belki çözümü buldunuz belki bulamadınız fakat aynı sorunu alacak arkadaşlara Türkçe çözüm yöntemi olarak bulunsun bu cevap ;
Böyle bir hatada yapmanız gereken şey ; Bilgisayarım'a girip oradan Yerel Disk C ' e ardından Yerel Disk C ' de türkçe veya başka herhangi bir özel karakter içermeyen bir klasör oluşturup Dev C++ da yazdığınız kaynak dosyalarını veya projelerini buraya kaydetmeniz sorunu çözecektir. Çünkü bu sorunun sebebi, kaydettiğiniz projenin dosya konumunda bir Türkçe veya başka özel karakter bulunmasıdır. Bu da bu forumda ilk mesaj ve çözümüm olsun :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı