Devamsızlığımın 1 Ay Sonra Yazılması

Bununla alakalı olmayabilir çünkü devamsızlığı girdikten sonra da düzeltilebiliyor.

Tabiki bunla alakalıda olmayabilir, her okulun işleyişi farklı oluyor. Geç yazılması ya okulun işleyişindendir yada girişi yapan personeldendir. Bizim okulda ilk 2 hafta girilmiyordu rapor veya izin dilekçesi gelebilir diye.
En iyisi idare ile konuşayım ben.

İdareyle konuşman pek birşeyi değiştirmez bence, o gün hastanedeysen ya rapor ya da velinle birlikte izin raporu almalıydın.

Tabiki bunla alakalıda olmayabilir, her okulun işleyişi farklı oluyor. Geç yazılması ya okulun işleyişindendir yada girişi yapan personeldendir. Bizim okulda ilk 2 hafta girilmiyordu rapor veya izin dilekçesi gelebilir diye.
3 Senedir bu okuldayım ve bu seneye kadar her zaman Cuma günleri girerler rapor getirenlerinkinide silerlerdi rapor geldikten sonra. Bu sene sadece benimkini değil 27 Aralık tarihinde bir arkadaşım müdürden izin almıştı öğleden sonra çıkmak için ve tam gün yok yazılır mıyım diye sormuştu. Müdürde yarım gün yazılırsın demişti biraz önce bana mesaj attı ve o günü tam yok yazdıklarını söyledi. Bunları sisteme yazan personelde bir sıkıntı var demekki bu sene personel değiştiğinden beri herkes bu konudan şikayetci.

İdareyle konuşman pek birşeyi değiştirmez bence, o gün hastanedeysen ya rapor ya da velinle birlikte izin raporu almalıydın.
O gün çok uzun sürmüştü işimiz bende müdürü arayalım sıkıntı olmazsa rapor almayalım demiştim. Müdürü aradık bir sıkıntı olmayacağını bilgilendirdiğimiz için yok yazmayacaklarını söylemişti. Bu yüzden bizde rapor almamıştık.

Hastaneye gittim demişsin. Rapor alıp teslim ettin mi? Etmediysen hakları var. Belgeleri kaybetmiştik şimdi bulduk derler kurtulurlar. Sen ise normal bir günde okula gitmemiş olursun. Hastanede olduğunu kanıtlasan da 5 iş günü içerisinde rapor götürmediğin için bir şey ifade etmez.

Hastaneye gittim demişsin. Rapor alıp teslim ettin mi? Etmediysen hakları var. Belgeleri kaybetmiştik şimdi bulduk derler kurtulurlar. Sen ise normal bir günde okula gitmemiş olursun. Hastanede olduğunu kanıtlasan da 5 iş günü içerisinde rapor götürmediğin için bir şey ifade etmez.
Ben ne zaman devamsızlık yapsam bunu 1 ay sonra yazıyorlar. Bugün okula gitmedim yarın ki sınava çalışırım çok önemli dersler yok diye bugün yok yazmamışlar. Büyük ihtimallede bugünün devamsızlığını Ocak ayının sonunda veya tekrar ne zaman devamsızlık yaparsam o zaman yazacaklar. Bugün Aralık ayında yaptığım 2 devamsızlığı yazmışlar bugünle ilgili bir devamsızlık yok. Ben bunu anlamıyorum işte neden yani benim Aralık ayında yaptığım devamsızlık 1 ay sonra sisteme geçiliyor. Bugün yaptığım devamsızlığıda Şubat ayında yazacaklar bence hangi gün gitmediysem o gün yok yazılmalıyım.

Ben ne zaman devamsızlık yapsam bunu 1 ay sonra yazıyorlar. Bugün okula gitmedim yarın ki sınava çalışırım çok önemli dersler yok diye bugün yok yazmamışlar. Büyük ihtimallede bugünün devamsızlığını Ocak ayının sonunda veya tekrar ne zaman devamsızlık yaparsam o zaman yazacaklar. Bugün Aralık ayında yaptığım 2 devamsızlığı yazmışlar bugünle ilgili bir devamsızlık yok. Ben bunu anlamıyorum işte neden yani benim Aralık ayında yaptığım devamsızlık 1 ay sonra sisteme geçiliyor. Bugün yaptığım devamsızlığıda Şubat ayında yazacaklar bence hangi gün gitmediysem o gün yok yazılmalıyım.

Bu niye bu kadar fark ediyor? Kendinde gitmediğini biliyorsun, ha 1 ay ha 1 günde yazılmış fark eden birşey yok. O yazılma süreleri giriş yapan personele bağlı. Geneldede 1 gün içinde yazmazlar çünkü senin gibi kaç sınıf olduğunu düşün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı