Devamsızlık kaç gün olursa sınıfta kalınır?

Mxpyma

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Özürsüz 10 gün şu an ve tam özürlü de 13,5.
Okul müdürü özürsüz eğer 10,5 dahi olursa kalırsın dedi.
Bazıları 10 olunca kalıyosun diyor, nedir bu işin doğrusu?

Son düzenleyen: Moderatör:
10 gün özürsüz 20 gün özürlü hakkın var, toplamda 30 gün. Velini çağırarak özürsüzleri özürlüye aktar kalmazsın.

Özürsüz 10'u geçtiğinde (10 olması sıkıntı değil) veya özürlü + özürsüz devamsızlık toplamınız 30'u geçtiğinde kalırsınız.
Yönetmeliğe buradan bakabilirsiniz. CTRL F yapıp "özürsüz 10" olarak arattığınızda "Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü (yani özürlü + özürsüz) aşan" yazıyor. Yönetmeliğin kaynağı aşağıda, Ara kısmına "Ortaöğretim" yazarak Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'ne erişebilirsiniz.

Devamsızlık mevzusu idare ve öğretmenler tarafından "20 özürlü, 10 özürsüz" olarak anlatılsa da kısmen doğru sayılır. İsteseniz 30 günlük devamsızlık hakkının 30'unu da özürlü olarak yapabilirsiniz, ortaya karışık da.
Özürsüz yaptığınız her bir devamsızlık için özürlü devamsızlık hakkınızdan 1 eksiltin, 29-1, 28-2 ... 20-10 vesaire. İkisi toplamı 30'u geçtiğinde kalırsınız.

Son düzenleme:
Asıl rakam 10 diye biliyorum ben de,genede 9 buçuk olması için ricada bulunabilirsin yada bizzat sınıf hocana derdini anlat olmasa ailenle git konuş okula gelip konuşsunlar

Yeni konular

Geri
Yukarı