Devre dışı kalan ekran kartı sürücüsünü yeniden başlatmak

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Daha önce ekran kartını yeniden başlatmak ile ilgili bir soru sormuştum. Bana "Windows + CTRL + Shift + b" tuşları ile ekran kartını başlatmak önerildi. Aslına bakarsak bu işe yaramıyor. Çünkü aktif ekran kartı sürücüsü yeniden başlıyor.

RX 560 sürücüsü çöktü diyelim. Microsoft temel görüntü sürücüsü devreye giriyor. RX 560 sürücüsü yerine temel sürücüyü yeniden başlatıyor. RX 560 sürücüsü nasıl başlatılır?

DDU ile varolan driverı temizleyip 5-6 ay önce çıkmış bir WHQL bir driver indirip kurun.
Ekran kartlarının driverları öyle her gün çökmez, çökmemeli. Eğer bu sorun kronik şekilde gerçekleşiyorsa iki ihtimal var demektir.
  • Driver kaynaklalı sorun
  • Donanım kaynaklı sorun
Eski driverda da aynı benzer şeyleri yapıyorsa ekran kartınızdan şüphe etmeye başlayabilirsiniz.

DDU ile varolan driverı temizleyip 5-6 ay önce çıkmış bir WHQL bir driver indirip kurun.
Ekran kartlarının driverları öyle her gün çökmez, çökmemeli. Eğer bu sorun kronik şekilde gerçekleşiyorsa iki ihtimal var demektir.
  • Driver kaynaklalı sorun
  • Donanım kaynaklı sorun
Eski driverda da aynı benzer şeyleri yapıyorsa ekran kartınızdan şüphe etmeye başlayabilirsiniz.
Her zaman değil, yılda birkaç defa yaşıyorum. Kronik mi oluyor? Ayrıca konumuz bu değil ama neyse birkaç örnek vermek istiyorum.

- Daha önce DirectX uygulaması kullandım. Ekran kartının neredeyse tamamı kullanıldı. Sonraki gün boştayken ekran kartı sürücüsü çöktü. Temel sürücü aktif oldu.
- Başka bir olayda ekran kartı sürücüsünü güncelledim. Sonrasında video açtıktan sonra ekran kartı sürücüsü çöktü. Ardından temel sürücü başladı ama ekran vardı. Sonra daha olmadı.

Peki bu durumda sence sorun ne olabilir?

Geri
Yukarı