DGS sınavı iyi geçse bile ön lisans ortalamasının düşük olması sorun yaratır mı?

Kalim_x

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Ben DGS için çok iyi bir program hazırladım. Kafamda her şey hazır. Fakat aklımın bir kenarinda olan bir merakım var. Ön lisans 2 yıllık bölümümde ortalamamın düşük olması DGS puanım çok iyi olsa bile olumsuz etkiler mi? DGS puanım tam puan olsa bile olumsuz etkiler mi?

İllaki bir etkisi olacaktır. Ön lisans başarı puanın (ÖBP) 0,45 ile çarpılarak senin puanına eklenecektir.
Örneğin;
Ön lisans puanın 40 olsun "40x(0.45)=18" 18 puan eklenecektir.
Ön lisans puanın 80 olsun "80x(0.45)=36" 36 puan eklenecektir.

Eğer Sözel yapacaksanız 6 Türkçe sorusuna denk gelmektedir. Sayısal yapacaksanız 6 matematik sorusuna denk gelecektir.

Daha detaylı bilgiyi ÖSYM DGS Kılavuzu'ndan edinebilirsiniz.

Ön lisans puanını YKS'deki OBP mantığında düşünebilirsin. Çok çok düşük OBP ile millet tıp fakültesi kazanıyor mesela. Ön lisans puanının düşük olmasının olumsuz etkisi olsa da tamamen olumsuz etkilemez. Yüzde kaç etkilediğini bilmiyorum.

Ön lisans puanını YKS'deki OBP mantığında düşünebilirsin. Çok çok düşük OBP ile millet tıp fakültesi kazanıyor mesela. Ön lisans puanının düşük olmasının olumsuz etkisi olsa da tamamen olumsuz etkilemez. Yüzde kaç etkilediğini bilmiyorum.
Teşekkür ederim
İllaki bir etkisi olacaktır. Ön lisans başarı puanın (ÖBP) 0,45 ile çarpılarak senin puanına eklenecektir.
Örneğin;
Ön lisans puanın 40 olsun "40x(0.45)=18" 18 puan eklenecektir.
Ön lisans puanın 80 olsun "80x(0.45)=36" 36 puan eklenecektir.

Eğer Sözel yapacaksanız 6 Türkçe sorusuna denk gelmektedir. Sayısal yapacaksanız 6 matematik sorusuna denk gelecektir.

Daha detaylı bilgiyi ÖSYM DGS Kılavuzu'ndan edinebilirsiniz.
teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı