Diğer Forumlarda Açılıp Buraya Kopyalanan Mesajlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Konuyu önce diğer forumlarda açıp ardından oradaki konuyu linkleri ve reklamlarıyla birlikte buraya kopyalayan kullanıcıların konuları silinebilir. Eğer daha ilk mesajda bu yazılıyorsa kişi spamci olarak ele alınacak ve Spam-O-Matic ile forumdan uzaklaştırılacaktır.

Spam-O-Matic ile uzaklaştırılan kullanıcı, StopForumSpam.com veritabanına işlenir ve bu sistemi kullanan forumlara aynı e-posta adresi ile bir daha kayıt olamaz!

Bu kuralın nedeni nedir?

1. Neden:

Bu kuralın ilk nedeni, diğer forumların kelime reklam kullanmasıdır. Kelime reklamlar forumdaki kelimelere atanmakta ve bu kelimelerin üzerine kullanıcı gelince reklam görmektedir. Her ne kadar forumumuza kopyalanan mesajlarda bu reklam sistemi çalışmasa da (çünkü forumumuz bir reklam çöplüğü değil) bu forumların linkleri kalmaktadır. Her konuda diğer forumlara link verilmesi; Google nezdinde PR'ımızı, kullanıcıların nezdinde ise itibarımızı zedelemektedir.

2. Neden:

Önce diğer forumlara açılıp sonra buraya kopyalanan mesajlar Google tarafından kopya içerik muamelesi görmekte ve bu da Google tarafından "içerik tarlası" olarak algılanmamıza neden olmaktadır.

Bu sebeplerden ötürü diğer forumlara açtığınız konuyu birebir kopyalayıp Technopat Foruma yapıştırmayınız. Türkiye'de en iyi teknik destek alacağınız forumlardan biri olan Technopat, kullanıcıların sorularla birebir ilgilendiği tek forumdur.

Kararımızı anlayışla karşılamanız dileğiyle.

Burak Alkan
Technopat Ekibi

Saygılarımla

Yazmaya üşeniyorlar, uğraşın yazın elbet biz de karşılığında uğraşıp cevap verirken yazacağız.

O zaman siz kopyalayın konuyu, biz de sizin konuyu kopyaladığınız siteden aynı konuya verilen cevapları kopyalayıp buraya cevap olarak yapıştıralım, bakalım iyi olacak mı? :D

O zaman siz kopyalayın konuyu, biz de sizin konuyu kopyaladığınız siteden aynı konuya verilen cevapları kopyalayıp buraya cevap olarak yapıştıralım, bakalım iyi olacak mı? :D

İşte bu^^ :) Bu konuya en iyi cevap bu olabilirdi. Biz de cevapları copy/paste yapalım bakalım hoşlarına gidecek mi...

Biraz bencilce gibi geldi bana bu olay. Aynı konuyu burada açıp sonra başka yere açsak ne olacak? Eğer buraya zarar veriyorsa başka foruma zarar vermez mi? O sitenin kurucuları yöneticileri emek harcamıyorlar mı? Burası web sitesi de başka yer web sitesi değil mi?

Açmayın. Açın demiyoruz ki.

Nasıl yani başka yere mi konu açmayalım? Eğer bunu kastettiyseniz söylediğinizin ne kadar mantıklı olduğunu tekrar gözden geçirin. Eğer buraya konu açmayın dediyseniz biz burada ne için varız? Konu açmak, paylaşım yapmak, yardım istemek, yardım etmek için değil mi?

Başka yere aynı konuyu açabilirsiniz.

Sadece birebir aynısını yazmayın, oraya yazıp kopyalayıp yazdığınız konunun aynısını buraya kopyalamayın.

Veya önce buraya açın konuyu, sonra diğer sitelere kopyalayın.

İşte burası ve diğer siteler gibi ayrımı anlayamıyorum. İnsanlar sorunlarının çözümü için farklı siteleri araştırır, farklı sitelerde konular açar ve cevap arar. Herkes aynı tavır içine girerse o zaman internet ortamındaki herkesin tek bir siteyi takip etme mecburiyeti doğar. Forumun seviyesini koruma kaygınızı anlıyorum ama başka siteleri elinizin tersiyle itip "ötekiler" damgası yapıştırmanız hoş değil. Bu arada şahsi bir çıkış yapmıyorum. Üye olduğum günden beri sürekli takip ettiğim tek forum burasıdır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı