Diablo IV sezon sistemi nasıl işliyor?

Fatalis

Megapat
Katılım
18 Ağustos 2014
Mesajlar
4.958
Makaleler
5
Çözümler
63
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Meslek
Web Tasarımcısı
Daha önce Diablo III dışında hiçbir Diablo oyununu deneyim etmemiş ve 3. oyunu da 10 saatlik oynanış süresinden sonra bana göre olmadığını fark edip salmıştım. Ancak Diablo IV gözüme çok daha hoş gözüküyordu ve paraya kıyıp satın aldım. 49.seviyeye kadar da oynadım ancak bir baktım sezon muhabbetleri dönüyor. Her sezon insanlar sıfırdan karakter kasıyor falan, nedir bu sezonlar? Sıfırdan karakter kasmayıp mevcut karakterimle devam edersem ne olacak? Sezonluk karakter açmasam ne kaybederim? Oyundan epey keyif alıyorum ancak bu keyif sıfırdan oynamama yeterli olur mu o konuda pek emin değilim, sezon muhabbetinde sıfırdan tekrar oynamama değecek bir şey yoksa hiç bulaşmayayım diyorum bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim Diablo sever arkadaşlar.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Sezonlar genelde kendilerine has ödüller ve mekanikler barındırır. Yani normal oyunda olmayan bir boss olabilir, bambaşka bir rift olabilir, normal sunucuda olmayan ve sadece sezon sunucusunda olan toplanacak bir eşya olabilir, birleştirirsiniz özel bir eşya verir, kozmetik hediyeler verebilir. Gibi gibi örneklendirebiliriz. Genel olarak sezonların oynanmasının amacı budur. Ayrıca sezonluk liderlik sıralamaları vs olduğundan ötürü pek çok rekabetçi oyuncu sezon karakterleri ile oynarlar. Dolayısıyla oyuncu popülasyonunun ciddi çoğunluğu sezon sunucusunda olacağı için oyun içi takas, yardım, party vb şeyler çok daha fazla döner sezon sunucusunda. Yani daha kalabalık bir kitle ile oynarsınız.

Sezon bittiği zaman karakteriniz normal karaktere dönüşür. İstediğiniz zaman girer oynarsınız yine. Yani siz karakterinizi bile isteye silmediğiniz sürece hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Aynı zamanda sezonlar oyunu dinamik tutmak için güzel bir yöntemdir. Full+full bir karakterle oyundan sıkılmak yerine, yeni classlar, yeni buildler denemek için bahanesi olur insanların.

Diablo 3'te ortalama 3 ay civarı sürerdi sezonlar. Biraz kısa, biraz uzun süren sezonlar da olurdu oyuncuların aldığı zevke ve sezon mekaniklerine göre. Muhtemelen Diablo 4'te de benzer olacaktır.
 
Sezon bitince bu sezon görevleri ödülleri ne olucak? ben 80. seviyeye kadar geldim ödüllerde. Tamamlayamadıklarımı verecekler mi acaba?
1715466791871.png
 

Geri
Yukarı