Diğer sabit diskteki Windows'u onarma

Ashen One

Hectopat
Arkadaşlar selam, çok ciddi bir sorunum var.
Revo Uninstaller ile bir program kaldırıyordum (Bu programın Windows'la zerre alakası yok.), ne alaka ise bir anda Windows dizinindeki dosyaları da silmeye başladı. (Yıllardır kullanıyorum bu programı, tek bir sıkıntı bile çıkarmamıştı.)
Ben başka bir pencerede başka bir şeyle ilgilenirken, sonradan fark ettim.

O diskteki Windows'un kritik dosyaları silindiği için şu anda o disk üzerinden bilgisayarı asla başlatamıyorum.
Diğer diskime format atıp bilgisayarı başlattım. Elimde aynı sürümden bir Windows kurulum USB'si de var.
Sorunum şu, ben bu USB'yi kullanarak diğer diskimdeki Windows'u onarmak istiyorum, ancak bunu yapmaya çalışırken, sisteme bağlı olan Hotmail hesabımın şifresini istiyor.
Şifreyi unutmuştum ve sıfırladım, sıfırladığım halde yeni şifremi asla kabul etmiyor, eski şifreyi girmem gerekiyor. Eski şifreyi de hiç hatırlamıyorum. Kullandığım tüm şifreleri denedim ancak hiçbiri değil.

Arkadaşlar, bu şifre sorma olayını bypass edebilirsem, Windows'u onarırım ve hiçbir sıkıntım kalmaz.
Sıfırdan format atmak istemiyorum o diske, çünkü disk içindeki yapılandırmalar benim için kritik.
IDM üzerindeki dosya indirme geçmişlerim, o dosyaların indirme linkleri vs. kaybetmeyi göze alamayacağım kadar çok önemli.
IDM'nin dosyaları üzerinden format attığım diske o dosyaları kopyaladım, ancak format attığım sistemdeki IDM dosyaları tanımadı.
"Format at geç, uğraşma" diyebilirsiniz ancak şu an gerçekten benim için o indirme geçmişi ve indirme linklerinin ne kadar kritik olduğunu anlatamam.
Şu an gerçekten çaresiz durumdayım ve ne yapacağımı bilmiyorum, yardımcı olursanız ne kadar büyük bir iyilik yaptığınız hakkında hiçbir fikriniz olmayacak.
Forumda sayfayı sürekli yenileyerek cevabınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önemli olan dosyalar değil, IDM programının kayıtları, başka bir diske taşıdığımda ise, o diskteki IDM tanımıyor bu dosyaları.
Ayrıca IDM'nin sıfırlanma riski de var, çok ciddiyim göze alamam bu riski.
IDM tum Appdata bilgilerini yeni kurdugun Windows'un Appdata klosorune atip dene kanki.

IDM tum Appdata bilgilerini yeni kurdugun Windows'un Appdata klosorune atip dene kanki.
Denediğim şey oydu zaten kardeşim. Programın indirme geçmişi ve indirme linkleri "DwnlData" klasörünün içinde oluyor, sadece onu, daha sonra tüm Appdata dosyalarını da kopyaladım. Hiçbir şey değişmedi, program dosyaları tanımıyor..

Son düzenleme:
Dostum ben de şu an PC'yi flash üstünden başlatıyorum. Diğer diskimde Windows var ama bozuk onu dosyaları vs silmeden onarmam lazım var mıdır çözümü. Çok acil gerekli biliyorsan lütfen yazar mısın?

Geri
Yukarı