Sürprizbozan Dijital Kale Şifresi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TpszTelevizyon

Kilopat
Makaleler
24
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği
FsRRRTX.jpg

Kitabın sonunda ki şifreyi görünce hiç uğraşmaya çalışmadım. İlk olarak alfabedeki harfler geldi aklıma ama sayıları görünce( 105- 114... ), bunun olmayacağını anladım. Sonra sayfalardaki harfler geldi aklıma ilk harfler ve daha sonra bölümlerdeki ilk harfler. Daha sonra internette düşündüğüm seçeneklerden birisinin olduğunu gördüm. :) Kitabın orijinalini okuyabilseydim bulacakmışım demek ki. :) Ama uğraşmaya kalkmadım. Çünkü okuduğum kitap orijinal dilinden bizim dilimize doğruca çevrildiği için hiç boşa umuda girmeye çalışmadım. Direk internette araştırdım. Orijinal dilde okuyan çok insan gördüm. Bulunan şifrede aynı kitabın sonunda solucanı durdurmak için izledikleri yolla oluyor. :)

Burada 2. yorumda bulmuştum.

Farklı yerlerde de çok sayıda bilgi var. Çok hoş olmuş kitabın sonuna şifre koyarak yazarın okuyuculara bir imkan tanıması...

Kontrol ettim senin verdiğin harflerle uyuyor aynı şekilde ama çeviri uyuşmazlığından dolayı pek tatminkar bir sonuç çıkmadı. :) Orjinalinde
''w e c g
e w h y
a a i o
r t n u''
şeklinde çıkıyormuş soldan aşağıya doğru wearewatchingyou (gözümüz üstünüzde).

We are watching you.

E0gEmUh.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı