Dil Anlatım Proje Ödevi

baybarsyontar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Ogrenci
Merhabalar abilerim, sizden bir yardım isteyecektim. Benim Dil Anlatım dersim zayıf ve proje aldım. Proje olarak hocam bana bir hikaye içerisinde kelime gruplarını bulmamı istedi. Eğer mümkünse bana yarım sayfalık bir hikaye bulur musunuz ? Dil Anlatım'dan hiçbir şey anlamıyorum garip bir şekilde. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

12 Mayıs'ta vermem lazım fakat nasıl yapılacağı konusunda hiçbir fikrim yok.

Hikayeyi yazdım fakat kelime gruplarını bulamadım, eğer yardımcı olursanız çok iyi olur abilerim. Hikayeyi yazıyorum aşağı.

Bir dala konmuştu karga cenapları; Ağzında bir parça peynir vardı. Sayın tilki kokuyu almış olmalı, Ona nağme yapmaya başladı: “-Ooo! Karga cenapları,merhaba! Ne kadar güzelsiniz,ne kadar şirinsiniz! Gözüm kör olsun yalanım varsa. Tüyleriniz gibiyse sesiniz, Sultanı sayılırsınız bütün bu ormanın.” Keyfinden aklı başından gitti bay karganın. Göstermek için güzel sesini Açınca ağzını,düşürdü nevalesini. Tilki kapıp onu dedi ki: “Efendiciğim, Size güzel bir ders vereceğim: Her dalkavuk bir alığın sırtından geçinir, Bu derse de fazla olmasa gerek bir peynir.” Karga şaşkın,mahcup,biraz da geç ama, Yemin etti gayrı faka basmayacağına.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı