Dil bölümü hakkında gerçekler

Üsttekilere ek olarak, eğer gelişmiş bir ülkeysen ürün üretirsin ve yayarsın diğer ülkelerdeki insanlar da senin ürününe ihtiyaç duyar ve ürünü ve yöntemleri öğrenmek için dile ihtiyaç duyar.

Ne alaka?

Allah kolaylık versin abi ben de karıncalara sayı öğretiyorum.
Karşılaştırma yaptım her ikisi ile. Neyse başlık elimde kaldı sanırım. Yazıyı başka yerlerden topladım hep. Özgün değil.
Üsttekilere ek olarak, eğer gelişmiş bir ülkeysen ürün üretirsin ve yayarsın diğer ülkelerdeki insanlar da senin ürününe ihtiyaç duyar ve ürünü ve yöntemleri öğrenmek için dile ihtiyaç duyar.

Ne alaka?

Allah kolaylık versin abi ben de karıncalara sayı öğretiyorum.
Yukarıda tanımladım zaten. Dilci kitle Dil Emperyalizmini savunur.

Benim okuduklarıma göre şöyleymiş. Ajanlık yaptım zamanında ama son durumu bilmiyorum. Birde eskiden dil sınıfındaydım. Fakat son durum değişmiştir muhtemelen. Fakat ajanlık yaptım sonradan işte o dönemde gözlemlediğim şu. Bayadır bıraktım ama ajanlığı. Son durumu okuduklarımdan yazıyorum.: Sınıfın en az birisi Lümpendir. Karaborsacıları yani Agoristleri sevmezler. Karaborsa dediğim sigara, uyuşturucu falan satan tipler ve onların müşterileri.
Öğretmenlerin en az birisi Lümpendir. Sınıf bilincinden yoksundur. Tek bildiği paradır. Öğrencilerin düşmanıdır. Erkeklerin sayısı bazen 1'i bulur. Hemen hemen hepsi kızdır. Erkeklerin birinde özel bir sorun bulunur. Özel sorunu bulunan kişi sessizce kaybolur zaten bir yerden sonra. Sınıf başkanları okula gelmez. Kantinler yüksek diye şikayet etmeleri güzel. Sınıfta sıradan kişiler daha az bulunur diğer sınıflara göre. Bu iyi bir şey değildir çünkü sorunlu kişilerin daha çok olacağı anlamına gelir.

Çünkü sıradan olmayanlar genelde toksik kişilerdir böyle sınıflarda. Dil Emperyalizmi, Kültür Emperyalizmini desteklerler. Desteklemeyenlere yobaz gözüyle bakarlar. Çok farklı kişileri çabuk tespit ederler. Sıradan kişiler buraya matematikten kaçmak için gelir. Öğretmenlerde bunu bilir ve sürekli aynı şeyi derler. Dil bölümünü neden seçtiniz diye soranlar olur. Dil bölümünü överler oysa tam bir bataklıktır. Hosteslerin, Turizm Rehberlerin, Çevirmenlerin yaşadığı sömürüyü bilmeyenler vardır. Patronları para veren köle sanır sınıftan en az birisi. En rezil bölüm bence bu. Zengin tipler olur. Meslek lisesinden gelenler nadiren olur. Gelen ise sınıfta kalır veya düşük alır. Her okulda dil bölümü olmaz. Eğer dile yatkınlığınız varsa alternatif olarak sayısal var. Hem matematik hem dil iyi ise iyi yazılımcı olursunuz zaten. Kendinizi heba etmeyin. Psikolojisi bozuk öğretmenler oluyor duyduğuma göre. Dil en zor bölüm diyenler dinlemeyin. Sıradan insanlar haklı bu konuda. Dil en basit bölüm. Turizm okuyan turizm sezonunda iş bulup işsiz kalıyor. Çevirmenler ise işsiz kalıyor. En çok işsiz kalınan bölüm bu. Fakirseniz durumunuz zor zaten. Sınıf atlamak zor eğer dövizci değilsen. Açık okuyun daha iyi. Okuduğuma göre açık okuyanlar kendini çok geliştiriyor ama suçlara karışabiliyorlar. Sebebi eğitim diyorlar ama emin olun diğer sınıflarda öyle.

Yani kendini çok geliştirsen dahi, eşit ağırlık okuyanlar kadar veya fazlası suç işleme oranın oluyor. Sebebi ise seçenlerin bazıları Agorist denilen tipler onda. Şimdi ben kötüledim diye takmayan kesim bu aralar çok çoğalmış ama bunların Emperyalizmden haberi yok. Dil Emperyalizmi yiyorsunuz bol bol. Fakat bu bölüme ön yargılı değilim. Seçen kendi tercihi. Benim görüşüm böyle. Emperyalizme ön yargısız bakmak gerek bazen. Ön yargıda tamamen kötü olan bir şey değil. Ön yargıya ön yargılı olmamak gerek. Birde ya zaten her yerde Emperyalizm falan var. Başka ne var ki diyen kitle var ama burada yok gördüğüm kadarıyla. Bunlar umursamayan tipler. Yediği içtiği şeylerden değil bilerek umursamaz olmuş bunlar. İş bulma konusunda emin olun zor.

Kendi işini kur ve dil özel eğitim ver daha iyi. Çok fena para dönüyor dil özel eğitimde ama hep dolandırıcılar. O kadar pahalı mı olur be? Dil okuyanlar başarılı olsa ve para olsa bile ezdikleri kişileri görmüyorlar. Sorun bu. Turizmde çok sömürü var emin olun. Dil seçin diyenler hep gazlıyor emin olun. Her şey iş değil bu arada. İş kazanma gözüyle bakanlar hep Lümpen ve akademi başarısını düşürüyor. Sözel okuyun bin kat daha mantıklı. Akademik açıdan çok iyi sözel. Fakat iş bulma konusunda dilden sadece biraz daha iyi. En iyi bölüm sayısal sonra eşit ağırlık sonra sözel sonra dil gibi şeyler ve bir tane daha vardı sanki ama unuttum. Neyse kısaca dil okuyan çok büyük risk alır ve kazanacağı maksimum şey paradır. Cahil cahil yaşar ölür. Cahillik iyi diyorsanız bilmem. Aslında bölümler birer illüzyon ve sistemin kandırmacası.
Abi sen ne yaşıyosun ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı