Dil bölümünde okuyup İngilizce yapamamak

Lise 3'üm dil bölümündeyim ve neredeyse hiçbir konuyu yapamıyorum. Grammar boşluk doldurma vs. normalde oyunlarda altyazıları falan ufaktan çevirebiliyorum dizi/film içinde aynı. Ama derse gelince yok olmuyor. Üstüne hocanın gözünde de kötü öğrenci oldum. Kendimi daha çok nasıl geliştirebilirim? Normalde çevirebiliyorum Instagram'da yabancı postları çevirebiliyorum. Dediğim gibi sadece dersi yapamıyorum.

Sadece dersi yapamıyorsan eğer konu ders ya da hoca ile alakalı olabilir. Ancak genel olarak İngilizce hakimiyeti yoksa bol bol pratik yapmalısın. Otur kelime ezberle demiyorum. O çok yanlış bir yöntem bence.

Direkt pratik yap. Şu an derste ne görüyorsan onunla ilgili pratikler yap. Sorular çöz, konuları oku...

En iyi dil pratik ile gelişir.

Sadece dersi yapamıyorsan eğer konu ders ya da hoca ile alakalı olabilir. Ancak genel olarak İngilizce hakimiyeti yoksa bol bol pratik yapmalısın. Otur kelime ezberle demiyorum. O çok yanlış bir yöntem bence.

Direkt pratik yap. Şu an derste ne görüyorsan onunla ilgili pratikler yap. Sorular çöz, konuları oku...

En iyi dil pratik ile gelişir.

Genel olarak iyi derste kötüyüm sadece. Oturup yazarak kelime ezberlemeyi hiç sevmiyorum orta okulda hoca sağ olsun tokat atarak yazdırırdı o yüzden yazarak kelime ezberlemeyi hiç sevmiyorum.

Genel olarak iyi derste kötüyüm sadece. Oturup yazarak kelime ezberlemeyi hiç sevmiyorum orta okulda hoca sağ olsun tokat atarak yazdırırdı o yüzden yazarak kelime ezberlemeyi hiç sevmiyorum.

Ortada bir travma söz konusu sanırım. İngilizce'yi sevmeniz gerekiyor. Diller aslında sevilerek öğreniyor bir nevi. Kendinizi zorlamadan sadece severek çalışmalısınız bence.

Ortada bir travma söz konusu sanırım. İngilizce'yi sevmeniz gerekiyor. Diller aslında sevilerek öğreniyor bir nevi. Kendinizi zorlamadan sadece severek çalışmalısınız bence.

Dersin başına gaza gelip oturuyorum yok olmuyor. Bildiğim İngilizceyi de çalışarak gelmedim oyunlarda dizi filmlerde duyarak
Geldim.

Sen İngilizce biliyorsun fakat İngilizce dil bilgisini bilmiyorsun. Hani Türkçe bilip de Türkçe dil bilgisi sorularını çözememek var ya, işte aynı sorun sende İngilizce konusunda var. Bu sorun öyle film veya dizi izlemekle değil o konuyu çalışmakla olur. Sonuçta hiçbirimiz dizi izleyerek Filimsileri veya Cümlenin ögelerini öğrenmedik.

Sen İngilizce biliyorsun fakat İngilizce dil bilgisini bilmiyorsun. Hani Türkçe bilip de Türkçe dil bilgisi sorularını çözememek var ya, işte aynı sorun sende İngilizce konusunda var. Bu sorun öyle film veya dizi izlemekle değil o konuyu çalışmakla olur. Sonuçta hiçbirimiz dizi izleyerek Filimsileri veya Cümlenin ögelerini öğrenmedik.

Dil bilgisiyle beraber kelime bilgim çok yok. Mesela kelimeyi bilsem cümleyi çevirebileceğim. Kelime için ne önerirsiniz?

Kelime için ne önerirsiniz?
Bu işin uzmanı değilim fakat en basitinden şöyle başlayabilirsiniz. Gün içerisinde çevrenizde olan eşyaların çevirisini yapabilirsiniz. Örnek veriyorum; okula gidiyorsunuz evden çıktınız yanınızda çöp kutusu var, onu çevireceksiniz veya okula vardınız lavaboya uğradınız elinizi yıkıyorsunuz, musluk var, onun çevirisini yapacaksınız. Her gün böyle böyle 20-30 kelime öğrenirseniz çok rahatlarsınız. Defter tutmak şart bence.

Geri
Yukarı