Dil öğrenmek

@ProGG Ona o zaman karar vermeniz daha mantıklı olur. Gerekirse ihtiyaca göre (iş imkanı, eğitim imkanı vs.) veya zevke göre karar verirsiniz, tabi sizin bileceğiniz iş. Hintçe bence kulağa komik geliyor, dış ilişkilerimiz zayıf, Türkiye'den oraya çalışamaya veya okumaya giden duymadım. Benim için çok uzak bir dil.

Arkadaşlar, hem uygulamadan hem de YouTube'dan İngilizce öğreniyorum. Az da olsa iyi gidiyorum. Artık cümle kurmayı, konuşmayı falan yapıyorum. Ama kelime ezberlemem lazım. Arkadaşlar, bir de başka dil olarak da hintçe düşünüyorum. Sizce zor bir dil mi?
şimdiden teşekkürler.

İki kelime ezberleyeceğim diye kendinizi zorlamayın Hocam. Ben ikinci dil olarak İngilizce'yi tamamen öğrendim. Başlarda kendimi harbiden zorluyordum kelime ezberleyeyim, cümle kurayım o ezberlediğim kelimeler ile diye, ama nafile. Hevesle çıkarsan bu yola, er ya da geç tam olarak öğrenirsin zaten.

Şu an Japonca öğreniyorum, ileride Japonya'da okuma, yaşama hedefim olduğu için. Yavaş yavaş ilerliyorum bu yolda. Japon alfabesi bayağı bir değişik ama hadi hayırlısı diyelim.

Eğer ileride gerçekten Hintçe'yi kullanmayacaksan, zamanını boşa harcamanın önemi yok. Dil öğreneyim diye dil öğrenmeyin Hocam, zamanınızdan olursunuz.

İki kelime ezberleyeceğim diye kendinizi zorlamayın hocam. Ben ikinci dil olarak İngilizce'yi tamamen öğrendim. Başlarda kendimi harbiden zorluyordum kelime ezberleyeyim, cümle kurayım o ezberlediğim kelimeler ile diye, ama nafile. Hevesle çıkarsan bu yola, er ya da geç tam olarak öğrenirsin zaten.

Şu an Japonca öğreniyorum, ileride Japonya'da okuma, yaşama hedefim olduğu için. Yavaş yavaş ilerliyorum bu yolda. Japon alfabesi bayağı bir değişik ama hadi hayırlısı diyelim.

Eğer ileride gerçekten hintçe'yi kullanmayacaksan, zamanını boşa harcamanın önemi yok. Dil öğreneyim diye dil öğrenmeyin hocam, zamanınızdan olursunuz.

Hintçe'yi kullanmayı düşünüyorum.
İngilizce alfabesinin okunuşunu sizce ben ezberleyeyim mi?

Kulağa komik geliyor dedim, tamamen göreceli bir konu. Kelimelerin telaffuzları, dildeki sesler kulağa komik geliyor. Hatta İngiliz aksanları daha da komik.

Hintçe'yi kullanmayı düşünüyorum.
İngilizce alfabesinin okunuşunu sizce ben ezberleyeyim mi?

Size tavsiyem, Discord'da İngiliz sohbet etme, takılma gibi sunucularda konuşmaya başlamanız. Ben ilk başlarda bazı Amerikan sunucularında tek tük konuşabiliyordum, sonradan açılmaya, kendiliğinden kelime ezberlemeye başladım. Konuşmaya başladıkca kelime ezberlemene gerek kalmıyor o kadar. Mesela ben ilk başlarda Google Chrome'u İngilizce kullanmaya başladım, sonra İngilizce alt yazılı diziler izledim, Aksanımı geliştirmek için Discord'da İngiliz sohbet sunucularında bir çok kişi ile sesli olarak İngilizce konuştum, ve belli bir zaman sonra İngilizce'yi tamamen öğrendim.

Kısacası: Alfabeyi ezberlemene o kadar gerek yok.

Geri
Yukarı