Dilekçeye yalan imza atmanın cezası nedir?

Radebaugh

Hectopat
Makaleler
1
Aleyhime verilen dilekçeye imza atan 15 kişinin 14'ü yalan çıktı. Bunları nasıl şikayet edebilirim ve bunun cezası nedir?

Evrakta sahteciliğe girer. 2 yıldan 5 yıla kadar cezası var ama tabi durumun ciddiyetine göre değişir. İşin ucunda maddi & manevi mağduriyet varsa ceza kat kat artar.
Bir keresinde bende A101'e iade yaprken yanlış imza atmıştım :) şaka yapıyorum tabii ciddi bir olaysa sorun büyür
O kadar değil hocam. Okulda olan basit bir olay diyelim. Karşı dilekçe yazmayı düşünüyorum. Yardımcı olur musunuz?

Olayı söylerseniz yardımcı olabiliriz.
Şu şekilde: Bu kişiler bana zorbalık yapıyor (Her zaman , her yerde, Ne olursa olsun) Bende artık patladım ve küfür ettim bir anda bir kişiye. Sonrasında ettiğim küfür sonrası bu kişiler yalan dilekçe verip şikayetçi olmuşlar. Dilekçeye geçen yıl olan olayları bu yıl olmuş gibi anlatmışlar (örneğin geçen yıl bir kavga oluyor ve onu bu yıl olmuş gibi yalan bir ifade ile anlatıyorlar). Olay çok basit zaten ama ben biraz içime atıyorum ve kafama çok takıyorum. Bu yüzden ne uyuyabiliyorum ne de ders çalışabiliyorum seneye de üniversite sınavı var. Ne yapabilirim bunun ile ilgili?

Şu şekilde: Bu kişiler bana zorbalık yapıyor (her zaman, her yerde, ne olursa olsun) bende artık patladım ve küfür ettim bir anda bir kişiye. Sonrasında ettiğim küfür sonrası bu kişiler yalan dilekçe verip şikayetçi olmuşlar. Dilekçeye geçen yıl olan olayları bu yıl olmuş gibi anlatmışlar (örneğin geçen yıl bir kavga oluyor ve onu bu yıl olmuş gibi yalan bir ifade ile anlatıyorlar). Olay çok basit zaten ama ben biraz içime atıyorum ve kafama çok takıyorum. Bu yüzden ne uyuyabiliyorum ne de ders çalışabiliyorum seneye de üniversite sınavı var. Ne yapabilirim bunun ile ilgili?

Hocam size laf atanları kenara çekip konuşabilirsiniz en basit yöntemden eğer kabul ederlerse dilekçe falan geri çekerler etmezlersede bir şey olacağını sanmıyorum basit bir küfür şu an her okulda hocanın yanında küfür ediliyor.

Hocam size laf atanları kenara çekip konuşabilirsiniz en basit yöntemden eğer kabul ederlerse dilekçe falan geri çekerler etmezlersede bir şey olacağını sanmıyorum basit bir küfür şu an her okulda hocanın yanında küfür ediliyor.
Sıkıntı o değil. Yalan imza atılması. Bu yalan imza atanların çoğu o küfür ettiğim çocuğun yakın oldukları.
Disiplinlik bir durum yok zaten.

Hocam yalan imza olduğunu kanıtlarsan hem rezil olurlar hem de itibarları zedelenir siz ispatlayabilirseniz ispatlayın tek çare bu gibi.
Şöyle imza veren çocuklardan biri yanıma gelip dedi ki, Ben imza verdim ama hoca beni çağırsa suçsuz olduğunu söylerim dedi. Böyle işte.

Hocam yalan imza olduğunu kanıtlarsan hem rezil olurlar hem de itibarları zedelenir siz ispatlayabilirseniz ispatlayın tek çare bu gibi.
Yardımınız için teşekkür ederim. Dilekçe yazdım yapılanlar için. Yarın vermeyi düşünüyorum. Başka yapmam gereken bir şey var mıdır? @Florxsy BAN

Son düzenleme:

Geri
Yukarı