Din Kültürü öğretmeni zorla Arapça dua öğretmeye çalışıyor

Olay, dine girmek değil. Dua ezberlemek ve bunlar zorla ezberletilirse hayata hiç bir faydası olmayacaktır "Türkçe" söylenmesi veya "Arapça" söylenmesi bir şeyi değiştirmeyecektir. Senin yaratıcın hangi dilde konuşursan konuş seni anlayacaktır. Sonsuz bir güçten bahsediyoruz.

Anadolu lisesine gidiyorsan bir ihtimal itirazını görebilirler.

Yok ben onla ilgili yazmamıştım. Arkadaş yanlış bir ifade yazmıştı. Onun doğrusunu söyledim. Sıkıntı yok.

"Türkçe" söylenmesi veya "arapça" söylenmesi bir şeyi değiştirmeyecektir.
Ha unutmadan ekleyeyim, derste peygamberin bu şekilde yaptığından dolayı arapça olduğu söylendi. Sanki adam kendi milliyetini bilerek seçmiş gibi Yanlış'ın bol olduğu yere çözüm gider, adamların yöresini sırf dinden dolayı aynen uyguluyorlar.

Bu konuyla ilgili üst makamlara danışmıstım din kültürü dersi müfredatında bulunduğu için ezberlemek zorundasın ama illa istemiyorsan Müslüman olmadığını beyan edip dersten muaf olabiliyorsun ve karne notuna etki etmiyor.

İşte bu Arap milliyetçiliği kafası. Ellerinde olsa Türkçe konuşmayı yasaklayıp Arapça konuşmanı isteyecekler. Sorunca da "dinin milletle alakası yok, tüm insanlık için yollandı" diyorlar.

Dine girmeye de zorlayamazsın, namaz kılmaya da zorlayamazsın, oruç tutmaya da zorlayamazsın. Hiçbir şeye zorlayamazsın. Aksi takdirde sen kendini yaratıcının yerine koymuş oluyorsun. Senin inandığın dine göre ben namaz kılmazsam bunun hesabını Allah sormayacak mı bana? O zaman niye insanlar sormaya kalkıyor? Yani niye "tanrıcılık" rolü üstenmeye kalkıyorsunuz? Bırakın insanları rahat.

Son düzenleme:

Bence yanlış bir şey, Peygamber için dua etmiyoruz ki, Allah için dua ediyoruz. İstediğimiz "dil" ile dua edebiliriz her türlü anlayacaktır çünkü sonsuz güç ve kudretten bahsediyoruz.

Yanlış anladım. O sözde dine girmeye seni zorlamıyor Ama dine girmeyi kabul ediyorsan sorumluluklarını yapacaksın. Her şeyin kuralı vardır. Hiçbir şey karşılıksız değildir. Tanrıcılık falanda yapmaya çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…