Diploma notu katsayısında tüm sınıflar eşit mi?

pelkass

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 9.sinifa gidiyorum ilk kez ortak sınav sisteminde bizi test ettiler, zor da değildi 40 sorudan 1 yanlışım var ama ikinci ve birinci yazılılarda gerek ailevi sorunlar gerekse şu an olduğu gibi okuldaki sorunlar yapabileceğimin daha altında notlar almama sebep oldu. Her sınav çıkışında doğru cevapları görünce illa bir yerden çok çok küçük hatalar oluyor, kendi okuluma özel bir şey mi yoksa diğer okullarda da oluyor mu bilmiyorum ama özellikle biyoloji ve coğrafya gibi ders saati düşük olan sınavları bile inanılmaz derecede zorluyorlar.
9. sınıf biyolojisi zaten zor coğrafyası da eh işte ama buna rağmen sorabilecekleri en ama en zor soruları sorup bundan klasik sınav hazırlıyorlar, haliyle hem sınıf ortalaması düşüyor hem de benim notlarım düşüyor. Ortak sınav tamamen test iken yazılıların tamamının klasik olması zaten saçma bir durum. Şu an ortalamam 81 girilmeyen çok not ve sözlüler var, şunu anladım ki lisede son gün çalışıp alınabilecek en iyi not 60 falan. YKS'de diploma notu çok önemli ama okulumuz ders saati 1 olan derslerin bile klasik sınavlarını yapma peşindeler, bu durum neden böyle sizce? Okulun mezunları da aman aman iyi değil zaten OBP'mi yüksek tutmaya çalışıyorum ama bu durumlar bana engel oluyor. Diploma notu katsayısında tüm sınıflar eşit mi yoksa farklılık var mı? Sorum bu yönde.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı