DirectX 12 VS DirectX 11

Arkadaşlar yanlış bilgi vermeyin. GT 400 serisi ve üzeri her kartta DX12 mevcut. Verdiği performans tabi ki farklı olacak fakat çalıştıramaz anlamına gelmez bu.

İptal edemezsin. DirectX12'ye otomatik günceller. Sen açacağın uygulamanın ayarlarında varsa kullanılacak sürümü değiştirebilirsin. Valve oyunlarının hepsinde sürüm değiştirme özelliği var mesela.
Yanlış bilgilendirme veren sensin burda aç ekran kartının desteklediği sürüme bak. Directx 12'yi işletim sistemi destekliyor burada ekran kartı değil. Ekran kartı hangi sürümü destekliyorsa onda çalışır işletim sistemi. Ayrıca Zula'da Directx 12 desteği yok. Windows 10'da nasıl çalışıyor diye bir hatalı düşünce geçmesin içinizden çünkü Windows 10 Directx 12 ve alt sürümlerinin tamamını destekler. Sadece Directx 12 çalıştırmıyor yani Windows 10.
Düzeltme: 610M' e Directx 12 desteği sonradan eklenmiş tuhaftır ki ilk çıktığı zamanlar bende böyle değildi.

DirectX 12 teknolojisi 4 senelik bir teknoloji ve çıktığında daha GTX 9 serisi yeni yeni piyasaya sürülüyordu. Evet bir yazılım fakat ekran kartının kullandığı bir yazılım (Ekran kartı driverları gibi, zaten kurulum DirectX Driver olarak geçer). Başta destekleyen çok kart olmadı fakat Nvidia üstünde çalışarak destekleyen kartları GT 400 serisine kadar indirmeyi başardı. Konu sahibi arkadaş da DX12 desteklediğini söylemesine rağmen "Orada yazılana bakma" demeniz çok saçma. Donanım ve yazılım neyse orada o yazar. Tabi ki sorun oluşacaktır, o serilere destek getirmek uzun ve zorlu bir süreçti fakat sonuçta destekliyor. Yeterli performansı veremeyip sorunlar oluşması farklı şey, hiç desteklememesi farklı şey.

Son düzenleme:
Ben Dxdiag'ta yazana bakma diyorum. O işletim sisteminin desteklediği sürümü yazar.
Hayır kullanabileceğin en yüksek sürüm yazar. Driver güncel değilse, ekran kartı desteklemiyorsa, Windows 10 değilse düşük yazar. Sonuçta orada Windows özellikleri yazmıyor, donanım özellikleri yazıyor.

Gençler dxdiag'ta yazana bakmayın o sizin işletim sisteminizin desteklediği directx sürümüdür. İsterseniz windows 7'de de deneyebilirsiniz. Ekran kartınız hangi directx sürümünü destekliyorsa o directx sürümünde çalıştırır. İyi günler...

Gençler dxdiag'ta yazana bakmayın o sizin işletim sisteminizin desteklediği directx sürümüdür. İsterseniz windows 7'de de deneyebilirsiniz. Ekran kartınız hangi directx sürümünü destekliyorsa o directx sürümünde çalıştırır. İyi günler...
Şu konu hakkında Microsoft tarafında bir bilgi yok mu? Hangi bilgi doğru bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı