DirectX function "GetDeviceRemovedReason" Hatası

lowkeyidontexist

Hectopat
Arkadaşlar daha önce BF3'de başka bir problem yaşıyordum. Aklıma ekran kartının çekirdek hızlarını düşürmek geldi, gayet çalışdı. 40FPS'de lowda akıcı bir oyun oynayabilirim ancak önceden de aldığım bir sorun hala devam etmekte. Bazen 1-2 saat bazen ise 15-20 dakika içinde gelen bir hata. İnternetde hiç bir şekilde çözümünü bulamadım ki zaten en saçma hatalarla genellikle ben karşılaşıyorum. Neyse konuya dönelim, hata şu şekilde;

Screenshot_1.png

Not: Oyunun bu hatayı verdiği kısımda, GPU sıcaklığı 66 dereceydi.

Buradan DirectX: http://download.microsoft.com/download/1/7/1/1718CCC4-6315-4D8E-9543-8E28A4E18C4C/dxwebsetup.exe

Buradan da Beta sürücü indirin ve Temiz Kurulum seçeneğiyle kurulum yapın: Drivers | GeForce

Eğer sorun hala devam ederse, ekran kartı saat hızlarını düşüreceksiniz.
Hocam ne yazık ki alakası yok. Kaç kere kurdum, denedim. Daha önce şöyle bir konu açmıştım; Nvidia görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu | Technopat Sosyal Bu sorunu sizin dediğiniz gibi clock değerlerini çekerek çözdüm. Şu şekilde;
Screenshot_18.png
Screenshot_19.png

Ancak bu DirectX hatası hala devam ediyordu ve oyundan attığında GPU kullanımının %99 olduğunu farkettim. Bir çözümü yok ne yazık ki. Yeni ekran kartı şart, genede cevaplarınız için teşekkür ederim. Konu kapanabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı