Çözüldü Direksiyon setinde encoder üçgeni dönmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alifurkan1919

Centipat
Arduino Pro Micro ile yaptığım direksiyon setinde encoder üçgeni dönmüyor emc programında da aynı. Bir de Arduino programından kod atıp denedim ama yine bir problem var gibi fotoğraftada gözüktüğü gibi -4 -5 ya da 0 -1 gibi aynı değerde kalıyor bağlantımda emin olamadığım şey şu encoderın artısını rawa bağladım bir de encoderın gndsini başka gndye 6. pin ve gndyi başka pine bağladım problem olur mu? Arduino'yu tamamen sıfırlayıp denedim yine aynı @Akif9748 @Affansen

1629541550276.png

Çözüm
6. pin ile gnd arasına kablo çekin, herhangi bir gnd olur fark etmez yeter ki Arduino'nun kendi pinlerinden olsun. Bu arada rawa bağladım demişsiniz tam anlayamadım açıklar mısınız?

Hocam sorunu çözdüm Arduino içine tekrar kendi kodunu atıp sonra emc kodu attım oldu.
RAW'da Pro Micro üstünde vcc gibi hocam.
6. Pin ile gnd arasına kablo çekin, herhangi bir gnd olur fark etmez yeter ki Arduino'nun kendi pinlerinden olsun. Bu arada rawa bağladım demişsiniz tam anlayamadım açıklar mısınız?

6. pin ile gnd arasına kablo çekin, herhangi bir gnd olur fark etmez yeter ki Arduino'nun kendi pinlerinden olsun. Bu arada rawa bağladım demişsiniz tam anlayamadım açıklar mısınız?

Hocam sorunu çözdüm Arduino içine tekrar kendi kodunu atıp sonra emc kodu attım oldu.
RAW'da Pro Micro üstünde vcc gibi hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı