Direksiyon sınav ücreti ne kadar?

Direksiyon eğitimi dediğin kurs ücreti mi? Bende zaten b sınıfı ehliyet vardı. Bu sene motosiklet için A2 ehliyet aldım. Onda da kursun ücreti 1114 TL idi ben pazarlık yaparak 1000TL ödedim. Yani direksiyon eğitim ücreti 1000TL benim adıma. Sıfırdan araba için ehliyet alıyorsan 3000TL civarındaydı galiba ücret. Kursun içinde hem temel eğitim var hem de direksiyon eğitimi var. Yani 50TL'ye direksiyon ücreti bulamazsın.

Senin vermen gereken para ne anlaşmışsan kursun ücreti ve de hem temel hem de direksiyon sınavına gireceğin için iki kere olmak üzere 130TL olan sınav ücreti, kalırsan tekrar olmak üzere. Ha ek olarak 30TL falan dosya masrafı(şoförler cemiyetinin, uğraşırsan bedava) bir de biyometrik fotoğraf masrafı var.
Ama kamu bankasından ödersem bu 50 TL fazlayı ödememe gerek kalmıyor değil mi?

Ama kamu bankasından ödersem bu 50 TL fazlayı ödememe gerek kalmıyor değil mi?
Bilmiyorum, kursuna sorman lazım sınav ücreti 130tl, peki siz fazladan 50tl neden alıyorsunuz diye. Evet mantıken öyle.

Belki bilmeyene 50tl geçirelim diye alıyorlar belki başka bir sebep söyleyecekler. Sormak lazım.

Bilmiyorum, kursuna sorman lazım sınav ücreti 130tl, peki siz fazladan 50tl neden alıyorsunuz diye. Evet mantıken öyle.

Belki bilmeyene 50tl geçirelim diye alıyorlar belki başka bir sebep söyleyecekler. Sormak lazım.
Ödedim 50 TL fazla hayırlısı olsun. :( Devlet yüzünden bir kez daha kazık yemiş oldum. Hayır yani ne varda araya aracı kurum sokarsın ki? :(

Geri
Yukarı