Diş ağrısı

Frooze

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bana 2 ay önce kanal tedavisi ve dolgu yapıldı ama o dişe bir şey deydiği an ölümüne ağrıyor. Buz ile çözüm buluyorum, doktora gittiğimizde tedaviye yanıt vermemiş deyip çözümün dişi çekmek olduğunu söylüyor. Sizce bunun bir dönüşü olur mu, dişi kurtarabilir miyim? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
Not: 1000mg antibiyotik ve parol kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bana 2 ay önce kanal tedavisi ve dolgu yapıldı ama o dişe bir şey deydiği an ölümüne ağrıyor. Buz ile çözüm buluyorum, doktora gittiğimizde tedaviye yanıt vermemiş deyip çözümün dişi çekmek olduğunu söylüyor. Sizce bunun bir dönüşü olur mu, dişi kurtarabilir miyim? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
Hocam biz dişçi değiliz, isterseniz başka bir doktora daha görünün durumu anlatıp.

Emin değilim ama doktor doğru söylüyor olabilir babam diş teknisyeni benim de dişime zamanında kanal tedavi ve dolgu yapmışlardı(4 dişime) ama böyle bir şey olmadı o yüzden emin değilim.

Kanal tedavisinde diş kökündeki sinirler öldürülüyor çekiliyor diye biliyorum. Eğer hala orada sinir kalmışsa tekrardan dolguyu kırıp ardından sinirleri almaktansa diş çektirmesi doğru olabilir. Ama tabii ki diş doktoru değiliz ve bunun gibi kritik konuları profesyonellere sorman gerekiyor. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı