Diş macunu önerisi

Fyuhh

Hectopat
Dişlerimi düzenli olarak sabah kahvaltıdan sonra ve gece yatmadan önce fırçalarım.

Oral-B'nin giriş seviyesi sarjlı, orta sertlikte diş fırçasını kullanıyorum.

Şu an kullandığım diş macunu colgate Max white kullanıyorum. Belirli bir seviyeye kadar sarılıkları aldı fakat ben birkaç ton daha açık beyaz dişler istiyorum.

Araştırdığımda "opalescence" ve marvis diş macunu markalarının daha etkili olduğunu söylüyorlar. Aklıma yatan ilk marka olan "opalescence" markasının deneme olarak 20ML almayı planlıyorum eğer güzel sonuçlar verirse 133ML almayı düşünüyorum.

Aklıma takılan asıl soru ise bu diş macunları diş minesine diş etlerine zarar verir mi? Daha çok sararmasına mı sebep verir yoksa korur mu diş minesini diş etlerini?

20ML Diş macunu

Hocam diş macunu dişleri beyazlatmaz diye biliyorum. Beyazlatmak için diş bantları var etken maddeleri hidrojen peroksit bunlar iş görüyor ama pahalı, kömür içerikli herhangi diş macunundan uzak durun diş minesine zarar veriyor. En kolay yol dişçide beyazlatmak ama hem pahalı hem de hassasiyet yapıyor.

Hocam diş macunu dişleri beyazlatmaz diye biliyorum. Beyazlatmak için diş bantları var etken maddeleri hidrojen peroksit bunlar iş görüyor ama pahalı, kömür içerikli herhangi diş macunundan uzak durun diş minesine zarar veriyor. En kolay yol dişçide beyazlatmak ama hem pahalı hem de hassasiyet yapıyor.

Elimde olsa dişçiye gidip ilk olarak diş teli taktırıp sıralı güzel bir diş sırası isterdim ve bundan sonra güzelce beyazlatmak ama şu an aile dışında Zonguldak'ta üniversite okuyorum. Elimden gelen sadece güzel bir diş macunu ile idareten beyazlatıp ağız ve diş ferahlığı sağlamak.

Elimde olsa dişçiye gidip ilk olarak diş teli taktırıp sıralı güzel bir diş sırası isterdim ve bundan sonra güzelce beyazlatmak ama şu an aile dışında Zonguldak'ta üniversite okuyorum. Elimden gelen sadece güzel bir diş macunu ile idareten beyazlatıp ağız ve diş ferahlığı sağlamak.
Dediğim gibi diş beyazlatmaz, normal bir florürlü diş macunu kullanın yeter.

Bu diş macununu kullanan kimseyi görmedim ne yorumu var ne de başka bir şeyi o yüzden bunu almayacağım. Ama marvis ile op arasında gidip geliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı