Dışarıdan yazılım öğrenmek mantıklı mı?

gnuginar

Hectopat
Merhaba. Başlıkta yazdığım gibi YouTube üstünden çalışarak yazılım öğrenmek istiyorum. Üniversitede okuyacağım bölüm yazılımla ilgili bir bölüm değil.

5 sene boyunca sağlam şekilde yazılım çalışarak yurt dışında iş bulma imkanım var mıdır?

Not: Yazılım ve teknoloji ile ilgiliyim. Daha kolay bir şekilde anlayabiliyorum.

Merhaba. Başlıkta yazdığım gibi YouTube üstünden çalışarak yazılım öğrenmek istiyorum. Üniversitede okuyacağım bölüm yazılımla ilgili bir bölüm değil.

5 sene boyunca sağlam şekilde yazılım çalışarak yurt dışında iş bulma imkanım var mıdır?

Not: Yazılım ve teknoloji ile ilgiliyim. Daha kolay bir şekilde anlayabiliyorum.
Yurtdışında iş bulup çalışma vizesi çıkartmak için elinizde üniversite işinizle ilgili bir diploma olması çok işinize yarardı yazılım ile ilgili iş yapmak istiyorsanız başka bölüm okumayın.

Hocam anlarsiniz ama yazilim videolardan izleyerek ogrenilecek bir şey degil, kendiniz denemeniz lazim biraz da. Tabii ki temelleri videolardan ogrenebilirsiniz ancak bir yere kadar, İngilizce seviyeniz nedir?

Dil öğreniyormuşsunuz gibi düşünün.

Hocam anlarsiniz ama yazilim videolardan izleyerek ogrenilecek bir şey degil, kendiniz denemeniz lazim biraz da. Tabii ki temelleri videolardan ogrenebilirsiniz ancak bir yere kadar, İngilizce seviyeniz nedir?
İyi seviyede ingilizcem var. Temel bilgiyi alıp üzerine koymak gerekiyor değil mi?

5 sene yazılım çalışacağınıza 1 sene sınava çalışın yazılım kazanın 4 senede okulla birlikte çalışırsınız. Diplomasız yurt dışında düzenli bir iş ile gitmek çok zor.

Evet hocam, en mantiklisi o olur. Ayrica ingilizceniz varsa dediginiz gibi rahat anlarsiniz yazilimi. Hangi dilden baslamayi dusunuyorsunuz?
Burada bulunan konuları okudum. Algoritma mantığını öğrenip Phyton ile devam edeceğim.
5 sene yazılım çalışacağınıza 1 sene sınava çalışın yazılım kazanın 4 senede okulla birlikte çalışırsınız. Diplomasız yurt dışında düzenli bir iş ile gitmek çok zor.
İsteğim normalde mezuna kalmak. Fakat ailem çok baskı uyguluyor. Kalamama durumunda alternatif planlar düşünüyorum.

Burada bulunan konuları okudum. Algoritma mantığını öğrenip Python ile devam edeceğim.

Baslangic icin en uygun dillerden biri hocam, isterseniz Java ve Lua'ya da bakabilirsiniz. Ancak lua sadece bazi seyleri daha iyi kavramaniza saglar. Roblox vb. oyunlar icin scripter olursaniz dolar olarak iyi para veriyorlar. :D

Geri
Yukarı