Discord bot JavaScript ile kodlanır mı?

Anladım node.js'nin içinde işimize yarayacak kütüphaneler var. Bunun yardımı ile Discord için geliştirebiliyoruz.
Evet. discord.js ise Discord API'sini kullanarak bize yeni methodlar sunuyor işimizi kolaylaştırıyor.

Evet. discord.js ise Discord API'sini kullanarak bize yeni methodlar sunuyor işimizi kolaylaştırıyor.

Yani hem JavaScript hem de node.js kullanarak bot kodlayabilir, geliştirebiliriz. Anladım. Peki node.js yi ayriyeten öğrenmek gerekli mi? Yani JavaScript dışında farklı kodlar var mı içinde.

Yani hem JavaScript hem de node.js kullanarak bot kodlayabilir, geliştirebiliriz. Anladım. Peki node.js yi ayriyeten öğrenmek gerekli mi? Yani JavaScript dışında farklı kodlar var mı içinde.
Hayır siz node.js ile sadece yazdığınız kodu çalıştıracaksınız.

Bir şey değil. Eğer bir yerde aldığınız hata olursa ya da anlamazsanız Discord adresim var imzamda oradan bana mesaj atmanız yeterli olur.
tamamdır çok teşekkür ederim birazdan eklerim. Aynı isim discord ismimdir.

Node.js'nin Discord.js kütüphanesi ile yapabilirsiniz doğrulanmış bir botum var ve node.js ile yaptım.

Ben javascript ile yaptım yani node.js den vb

Evet Node.js ile kullandığımız modüller sayesinde mümkün sadece JS değil Python gibi diller ile de Discord botu yazmak mümkün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…