Discord bot V11'den V12'ye geçiş

Hata veren Event'leri konsoldan takip edip yeni sürümleri ile güncelleyebilirsin.
Event'lerin yeni hali: Updating from v11 to v12 | Discord.js Guide

Yaptığım bot V11 ve V12'ye geçirmem lazım ama o kadar komutu yapmak çok zor fazla bir kodlama bilgim de yok. Botu toparlayarak kod sunucularından araştırarak yaptım. Herkes Updating from v11 to v12 | Discord.js Guide buradan yap diyor ama çok anladığım bir şey değil. Daha kolay bir şekilde yapma şansım var mı? Yardımcı olabilecek var mı?

"Çok anlayacağım şeyler değil" dediğin dilin dokümanları, hazır kodları derleyip daha sonra ortada "ben yazılımcıyım", "Discord botu kodladım" şeklinde gezenlerin akıl sağlığında sorun vardır.

JavaScript diline hakimseniz bunu kolay şekilde upgrade edebilirsiniz lakin JS bilginiz yok ise bu biraz zor.

Hakim olmaya gerek yok; dili okuyabilecek kadar bilgisi olsun yeter.

Hynos kanka nasıl yapılayacak bana yazarsan sevinirim. Ben de botumu geçiriceğim de az çok hakimim zaten JS diline. Yardımcı olursan sevinirim :)

Hakim olsan böyle soru sormazsın, bot yazarken JS kullanmıyorsun sadece JS üzerinden geliştirilmiş, adeta ayrı bir dil olan node.js üzerine gene farklı komutları bulunan discord.js "dilini" kullanıyorsun.

Yani sen JavaScript değil discord.js ve biraz da node.js "biliyorsun".

Gecemi gündüzüme kattım ve altyapıyı V12 yapmayı başardım hepinize çok teşekkür ederim Allah'ın izniyle botum onaylancak.

Kodlarınızı V11'den V12'ye geçirmek için bot ve site kullanabilirsiniz kendi geliştirdiğim V11 to V12 site ve bot altyapılarını paylaştım.
Site üzerinden geçirmek istesen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu bot üzerinden geçirmek istersen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki altyapıyı kullanabilirsin.

Geri
Yukarı