Discord botuna özel komut yapma

haylex

Hectopat
Merhaba Discord'da internetten kodlarını aldığım bir bot var. Fakat bir komutu kendime özel yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Yani şöyle olacak örneğin ben harici başka biri !komut-aç yazdığına bu komutu sadece sahibim kullanabilir demesi gibi.

JavaScript kodlamayı ve dokümantasyon okumayı öğrenirsen yapabilirsin.

Bot yapmak kolay değil ki sen sıfırdan başlıyorsun, burada o kadar süre boyunca yardım edecek birini bulabileceğini sanmıyorum. Daha spesifik sorular varsa, mesela kod hatasının nasıl çözülebileceği gibi, yardımcı oluruz.

JavaScript kodlamayı ve dokümantasyon okumayı öğrenirsen yapabilirsin.

Bot yapmak kolay değil ki sen sıfırdan başlıyorsun, burada o kadar süre boyunca yardım edecek birini bulabileceğini sanmıyorum. Daha spesifik sorular varsa, mesela kod hatasının nasıl çözülebileceği gibi, yardımcı oluruz.

Yazılım öğrenerek.

Zaten arkadaşımın sunucusu için 5 komutlu bir bot yaptım bir de kendime özel komut ekleyeceğim niye böyle abarttınız ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Discord'daki kullanıcı id'ni
1696670691107.png
şekilde al. Mesajı atan kişinin id'si ile karşılaştır. Eşit ise komut çalıştır.

Discord'daki kullanıcı id'ni
şekilde al. Mesajı atan kişinin id'si ile karşılaştır. Eşit ise komut çalıştır.
Öyle yapıldığını biliyorum ama kodu nedir bilmiyorum internete eval komut diye aratdığımda message.author.id = ("Kullanıcı id ") Diye bir komuta rasladım ama çalışmıyor bu.

Öyle yapıldığını biliyorum ama kodu nedir bilmiyorum internete eval komut diye aratdığımda message.author.id = ("Kullanıcı id ") Diye bir komuta rasladım ama çalışmıyor bu.
Yani daha önce 5 komutlu bir bot yaptınız ama if yapısını nasıl kullanacağınızı bilmiyorsunuz?

Ayrıca doğrudan mesaj sahibinin id'si ve admin'in id'sini karşılaştırmak yerine yetki kontrolü yapmanız gerekli.

Geri
Yukarı