Discord hesabım çalındı

Wirova

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selam, forumlar üzerinde dolaşırken dikkatimi çeken bir dosyayı indirip çalıştırdım, çalıştırdıktan 4 5 dakika sonrasında Discord hesabımdan birçok sunucuya everyone atıldı ve sahibi olduğum sunucular patlatıldı. Hesaba giriş yapan kişi de kendi kullandığı ismi vererek bana küfürler savurdu. Sanırım açtığım dosya node.js gibi bir uygulamaya aitti, hesaba giriş yapan kişi "sanalın kralı hesapta" gibi şeyler yazarak kendi egosunu tatmin etti. Bir de birkaç ekran görüntüsü atmış ekran görüntülerinde wallets (fakat 0 yazıyor yani kart bilgilerim yok SS de) telefon numaram, mail adresim ve IP adresim gözüküyor(VPN kullanıyorum bu yüzden bana ait değil adres). T.C. gibi şeyleri kafaya takmıyorum erişilebilecek en kolayı o zaten fakat bilgisayar üzerinden giriş yaptığım kartlara erişebilir mi bunu merak ediyorum. Ek olarak arkada WhatsApp Web, Gmail, YouTube hesabım gibi şeyler açıkken sadece Discord üzerinden bir hareket göründü maillerimde hiçbir hareketlilik izi dahi yok, çift doğrulama olmasına rağmen bütün her şeyin şifrelerini değiştirdim, temiz bir format attım bunları yapmama rağmen bir sorun çıkartır mı bunu sormak istedim. İstiyorsanız fotoğrafları sansür ile atabilirim.

Yapılacak şey belli dostum. Acilen ele geçmemiş diğer hesaplarındaki şifrelerini değiştirmelisin, iki adımlı koruma eklendiysen eklemelisin, Discord ile iletişime geçip hesabının ele geçirildiğini anlatmalısın.

Sorunun cevabına gelecek olursak çıkartmaz.

Yapılacak şey belli dostum. Acilen ele geçmemiş diğer hesaplarındaki şifrelerini değiştirmelisin, iki adımlı koruma eklendiysen eklemelisin, Discord ile iletişime geçip hesabının ele geçirildiğini anlatmalısın.

Sorunun cevabına gelecek olursak çıkartmaz.
Hocam bütün mail hesaplarımın şifrelerini yeniledim, discord hareketlilik kısmından da giriş yapan kişiyi çıkarttım sonrasında şifresini değiştirip silme talebi oluşturdum.

Oturum açmış cihazlar sekmelerini de temizlemeni öneririm yakın zamanda bir arkadaşın YouTube kanalı çalındı sırf bunun yüzünden ve kapandı.
Hesapta everyone atıldıktan sonra internete ulaşamadıysa diyerekten bütün verileri sildim internet geçmişinden, youtube hesabına gelicek olursak bütün mail hesaplarımda çift doğrulama var ve şifrelerini yeniledim.

Adam haftada 3000 tl kazanıyorum diyor bunu nasıl yapabilir tokenlar para ediyor mu ki?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı