Discord hesabım devre dışı bırakıldı

ABD san fransisco VPN aç ve bunu yolla: Hello dear Discord officials, ı was threatened by a few Discord users recently. And so ı decided to stay away from them, but they continued to threaten me. Among the threats made, they tried to deactivate my account illegally and they succeeded. I did not violate the use of Discord'in any way and my account was closed. It made me very sad. People who illegally closed my account on Discord are trying to close my other social Media accounts as well. If you examine it in detail, you can see that ı have not violated the use of Discord'in any way. My Discord account is very important to me and ı sincerely believe that Discord officials will not let me down. In advance. Thank you for your good work. Discord user.
tam şimdi bunu yazıyordum: My account was disabled for no reason,
Let me explain the situation to you: A group of homophobes attacked my account, they sent a fake report and disabled my account. I tried to reach you, I wrote on Twitter, but I did not receive a response. I sent another request before this, but I received a bot message. Please help me with this account. I have been using it for 4 years. I have been buying nitro for 1 year. My server is connected to this account and all my conversations with my girlfriend are in this account. It is a very valuable account for me... I beg you to help me.. I am very scared...
bunu atsam olmaz mı bundan emin misin?

Tam şimdi bunu yazıyordum: My account was disabled for no reason,
Let me explain the situation to you: A group of homophobes attacked my account, they sent a fake report and disabled my account. I tried to reach you, ı wrote on Twitter, but ı did not receive a response. I sent another request before this, but ı received a bot message. Please help me with this account. I have been using it for 4 years. I have been buying Nitro for 1 year. My server is connected to this account and all my conversations with my girlfriend are in this account. It is a very valuable account for me... I beg you to help me. I am very scared...
Bunu atsam olmaz mı bundan emin misin?

Hocam Allah aşkına bu nedir? Şu destek maillerini yalvarmadan durumu açık bir şekilde izah ederek atsanız hiçbir sıkıntı çıkmayacak hesabınız açılacak zaten benim Telegram hesabım kapanmıştı kimse açamaz o hesabı dediler tek mail yolladım 3-4 hafta arası açıldı hesap. Yazdığınızı atmayın benim yazdığımı atın.

Hocam Allah aşkına bu nedir? Şu destek maillerini yalvarmadan durumu açık bir şekilde izah ederek atsanız hiçbir sıkıntı çıkmayacak hesabınız açılacak zaten benim Telegram hesabım kapanmıştı kimse açamaz o hesabı dediler tek mail yolladım 3-4 hafta arası açıldı hesap. Yazdığınızı atmayın benim yazdığımı atın.

Anladım üzgünüm daha önce hiç hesabımı kaybetmedim bilmiyorum.
Sizin yazdığınızı atacağım teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım üzgünüm daha önce hiç hesabımı kaybetmedim bilmiyorum.
Sizin yazdığınızı atacağım teşekkür ederim.

Önemli değil bu tür yazılarla birden fazla kez sosyal medya hesaplarını açtım. Ayrıca destek maili yollarken şirketin kuruluş yerine göre VPN açıp yollarsanız daha etkili oluyor. Daha hızlı kontrol ediliyor.

Önemli değil bu tür yazılarla birden fazla kez sosyal medya hesaplarını açtım. Ayrıca destek maili yollarken şirketin kuruluş yerine göre VPN açıp yollarsanız daha etkili oluyor. Daha hızlı kontrol ediliyor.

Anladım hocam sizin söylediğiniz şekilde attım, VPN de arizona vardı en yakın san fransisco ya oradan bağlandım.
Sonucu söylerim tekrardan teşekkürler.

Bana sonucu söyleyin ona göre denemeler yapalım büyük ihtimalle olumlu dönüş alırsınız.

Hocam geri dönüş yapmadılar henüz, Twitter'dan önceden yazdığım şeye dönüş yaptılar mail istediler verdim ardından bu cevabı verdiler, galiba ne yapsam hesabı açmayacaklar bu 2. reportlanışı olduğu için açmazlar dedi arkadaşım. Sağlık olsun artık.

Sonuç ne actilar mi?

Maalesef.

Dosya Ekleri

• IMG_20240301_203759.jpg
    IMG_20240301_203759.jpg
    155,8 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı