Discord hesabını kapatınca veriler silinir mi?

franzlizst

Decapat
Discord hesabım kapatılınca kişisel verilerim(hesap bilgilerim, mesajlarım vb) silinir mi? Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim 🙂

Son düzenleme:
Belirli bir süresi vardı hatırlamıyorum, o süre dolduğunda hesabın kapatılır, bilgilerin silinir, sunuculardan otomatik çıkar. Ancak mesajlaştığın kişiler yazdığın mesajları görebilir (DM).

Sizin tarafınızda silinir fakat Discord bilgilerinizi 5 yıl boyunca kendi tarafında saklıyor.

Az önce Discord'un veri saklama politikasında şöyle bir şeye rastladım;
  • yasal talepleri uygulamak veya savunmak için. Discord ile doğrudan iletişime geçtiğinde (müşteri destek soruları ve bilgilerine erişim talepleri gibi), bir anlaşmazlık durumunda veya yasal haklarımızı kullanmak veya savunmak için ilgili bilgileri talebinin kapanmasından itibaren beş yıl boyunca saklarız.
Buna verilerde mi dahil oluyor?

• yasal talepleri uygulamak veya savunmak için. Discord ile doğrudan iletişime geçtiğinde (müşteri destek soruları ve bilgilerine erişim talepleri gibi), bir anlaşmazlık durumunda veya yasal haklarımızı kullanmak veya savunmak için ilgili bilgileri talebinin kapanmasından itibaren beş yıl boyunca saklarız.

Evet. Neden bu verilerin silinmesini istiyorsunuz ki? Çoğu yerde 5 yıl tutuluyor zaten. Discord'a özel bir şey değil.

Evet. Neden bu verilerin silinmesini istiyorsunuz ki? Çoğu yerde 5 yıl tutuluyor zaten. Discord'a özel bir şey değil.
Bence, arkadaş hesabından yasadışı bir şey yapmış. Yoksa bu kadar kimse takmaz.

Detaylı inceleme yaptığımda burada discord ile özel olarak iletişime geçtiğiniz durumdan bahsedilmiş. Örneğin mail ile konuştuğunuz bilgiler vb. 5 yıl boyunca kendilerinde saklanıyor. Hesabınızın detaylı verileri için net bir bilgi paylaşılmamış. Detaylı bilgiler genelde 2 ila 10 yıl kayıtlı kalıyor diye biliyorum. Fakat discord bu bilgiyi gizli olarak tutuyor sanırım. Olurda yetkili kişiler bilgilerinizi talep ettiğinde onlara sunabilmek için saklanıyor bu tarz bilgiler.

Son düzenleme:
Bence, arkadaş hesabından yasa dışı bir şey yapmış. Yoksa bu kadar kimse takmaz.

Detaylı inceleme yaptığımda burada Discord ile özel olarak iletişime geçtiğiniz durumdan bahsedilmiş. Örneğin mail ile konuştuğunuz bilgiler vb. 5 yıl boyunca kendilerinde saklanıyor. Hesabınızın detaylı verileri için net bir bilgi paylaşılmamış. Detaylı bilgiler genelde 2 ila 10 yıl kayıtlı kalıyor diye biliyorum. Fakat Discord bu bilgiyi gizli olarak tutuyor sanırım. Olurda yetkili kişiler bilgilerinizi talep ettiğinde onlara sunabilmek için saklanıyor bu tarz bilgiler.

Hayır hocam herhangi bir yasa dışı bir şey yapmadım. Merak ettiğim için size sormak istedim. Sicilimi kirletmeyi neden isteyeyim ki?😀

Geri
Yukarı