Discord iletişimdeyken aramalar meşgule düştü

skillzprox

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlarımla Discord'dayken sevgilim aradı. Kimle konuşuyosun dedi DC'de olduğumu söyledim. Discord'dayken de meşgul mü çalıyormuş ya dedi ben de şaşırdım. Birkaç dakika sonra tekrar aradı böyle bir şey yokmuş ded. Gel deneyelim dedim denedik ve cidden meşgul falan çalmıyor. O sırada mobil verideydim ondan mı diye düşündüm fakat ondan da değilmiş nasıl böyle bir şey oldu açıklayabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Discord'da bir ses kanalındayken konuşmalar telefonda arama olarak algılanır ona göre işlem olur (telefonu kulağınıza dayarsanız ekran kararır vesaire). Fakat meşgul çalmaz. Muhtemelen bulunduğunuz konumla ilgili şebeke sorunu vardır. Arada sırada bende de oluyor. Telefonum öylece duruyor ben insanları arayabiliyorum fakat onlar beni aramak istediğinde meşgul ya da ulaşılamaz şeklinde gözüküyor.

Hocam yazdığınızı tekrar okuyup bana anlatır mısınız?

Biraz karışık gibi... Arkadaşlarımla discorddaydım kız arkadaşım normal arama yapmış meşgul çaldığını söyledi ben de şaşırdım. Tekrar aradı DC'de böyle bir şey yokmuş dedi deneyelim dedim. Tabletinden DC girdi ben de sesliye girdim telefondan aradı meşgul çalmadığını söyledi. Arkadaşların DC'ye tekrar gittim o DC'de mi bir şey var diye yine meşgul çalmadığını söyledi. Bunun nasıl olduğunu anlamadık ikimiz de ben de burada bilen vardır belki diye yazdım.

Discord'da bir ses kanalındayken konuşmalar telefonda arama olarak algılanır ona göre işlem olur (telefonu kulağınıza dayarsanız ekran kararır vesaire). Fakat meşgul çalmaz. Muhtemelen bulunduğunuz konumla ilgili şebeke sorunu vardır. Arada sırada bende de oluyor. Telefonum öylece duruyor ben insanları arayabiliyorum fakat onlar beni aramak istediğinde meşgul ya da ulaşılamaz şeklinde gözüküyor.

Ya bir de ben Jabra 65t kullanıyorum asistanı var diye mi acaba diye düşündüm biraz saçma ama bilmiyorum.

Meşgul çalma kavramını anlamadım. Çalınca size mi gözükmüyor yoksa anında mı kapanıyor?

Mobilde Discord sorunlu ama bunu biliyorum.

Bende gözüktü aradığı fakat bizim şaşırdığımız konu Discord'u normal bir telefon aramasındaymışım gibi algılayıp "aradığınız kişi şu anda meşgul" denmesi.

Ya bir de ben Jabra 65t kullanıyorum asistanı var diye mi acaba diye düşündüm biraz saçma ama bilmiyorum.

Bende gözüktü aradığı fakat bizim şaşırdığımız konu Discord'u normal bir telefon aramasındaymışım gibi algılayıp "aradığınız kişi şu anda meşgul" denmesi.

Hmm bunu ilk defa gördüm. Galiba yeni bir şey. Arkadaşımla konuşurken başkası arayınca ya ekrana gelmiyor ya da Discord siyah ekran oluyor bende genellikle.

Hmm bunu ilk defa gördüm. Galiba yeni bir şey. Arkadaşımla konuşurken başkası arayınca ya ekrana gelmiyor ya da Discord siyah ekran oluyor bende genellikle.

Siyah ekran değil de ben normal aramadayken DC araması gelmiyor bazen... Ah bu teknoloji.

Yazar burada sevgilisi olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Yazar burada sevgilisi olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Vallahi maşallah deyin hayatımın aşkı olur kendisi...

Yeni konular

Geri
Yukarı