Discord İşlem Önceliği Otomatik Olarak Düşüyor

CrzyLvr

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken ara ara arkadaşlarımın sesi ve benim sesim takılıyordu biraz kurcaladım ve görev yöneticisinden kontrol ettiğimde Discord'a işlem önceliği otamatik olarak düşük başlattığını gördüm. Manuel olarak normale çektiğimde ise belli bir süre sonra tekrar düşük duruma geçiyor? Bu işlem önceliğini sabitleme şansım var mı? Bu konu ile ilgili bir bilginiz var mı?

21313.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette çözümünü buldum, vereceğim kodu not defterinde farklı kaydet yerinden .bat olarak kaydedin ve yönetici olarak çalıştırın ve işlemin adını yazın "Discord.exe" ve öncelik seçin.
(Kod her 5 saniyede bir işlem önceliğini kontrol ediyor ve eğer düşükse seçtiğiniz önceliğe ayarlıyor)

Kod:
@echo off
set /p nazwa=Program Name:
echo Wybierz Priorytet:
echo 64     low
echo 16384  below normal
echo 32     normal
echo 32768  above normal
echo 128    high
echo 256    real time
set /p poziom=select:
wmic process where name="%nazwa%" CALL setpriority %poziom%
set "WMIC_CMD=wmic process where name^="%nazwa%" get /format:list ^| findstr Priority"
for /f "tokens=1* delims==" %%A in ('%WMIC_CMD%') do set PRIORITY=%%B
set startpriority=%priority%
:start
set "WMIC_CMD=wmic process where name^="%nazwa%" get /format:list ^| findstr Priority"
if "%startpriority%" NEQ "%PRIORITY%" wmic process where name="%nazwa%" CALL setpriority %poziom%
timeout 5
goto start
pause

İnternette çözümünü buldum, vereceğim kodu not defterinde farklı kaydet yerinden .bat olarak kaydedin ve yönetici olarak çalıştırın ve işlemin adını yazın "Discord.exe" ve öncelik seçin.
(Kod her 5 saniyede bir işlem önceliğini kontrol ediyor ve eğer düşükse seçtiğiniz önceliğe ayarlıyor)

Kod:
@echo off
set /p nazwa=Program Name:
echo Wybierz Priorytet:
echo 64     low
echo 16384  below normal
echo 32     normal
echo 32768  above normal
echo 128    high
echo 256    real time
set /p poziom=select:
wmic process where name="%nazwa%" CALL setpriority %poziom%
set startpriority=%priority%
:start
if "%startpriority%" NEQ "%PRIORITY%" wmic process where name="%nazwa%" CALL setpriority %poziom%
timeout 5
goto start
pause

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı