Discord.js dokümanları nasıl okunmalı?

Physic

Hectopat
Yer
Bartın
Selam arkadaşlar, bir Discord botu yapacağım. Kaynak olarak da Discord.js kullanacağım ama bir sorun var. Belgeleri okurken bir şey anlamıyorum. Belgeler nasıl okunmalı? Şimdiden teşekkürler.

Selam arkadaşlar, bir Discord botu yapacağım. Kaynak olarak da Discord.js kullanacağım ama bir sorun var. Belgeleri okurken bir şey anlamıyorum. Belgeler nasıl okunmalı? Şimdiden teşekkürler.
Dökümanları ihtiyacınız olduğunda okuyun. Kaynak olarak Youtube ve Discord.js Guide bakabilirsiniz.

Böyle dökümentasyonları okurken öncelikle "get started" "guide" gibi seçenekleri arasın gözünüz. Onlar sıfırdan basit bi' bot yazmanıza olanak sağlar ve genel bi' fikir edinmiş olursun.
Guide kısmına gir. İlk olarak "Instruction" kısmı karşılıyor. Orada sana neler öğreteceğini söylüyor ve altında da eğer javascript bilmiyorsan javascript öğrenmen için kaynaklar sunuyor. Bildiğini varsayarak devam ediyorum. Daha sonra "INSTALLATIONS & PREPARATIONS" bölümü var burada bot yazabilmen için gereken şeylerin kurulumunu vs gösteriyor. "Creating your bot", "Slash commands" diye devam eden bölümlerde adım adım sana bir bot yazdırıyor. Bunları bitirdikten sonra genel bi' fikir edindiğin için artık kendi botunu geliştirmeye başlayabilir ve spesifik sorularının cevabını almak için dökümentasyonu kullanmaya devam edebilirsin.
Youtube'dan bi' rehber vs. izlemene gerek yok.

Geri
Yukarı